Хвороба Альцгеймера – шанси є

Хвороба Альцгеймера – шанси є

Ми розповімо саме про спадкові аспекти хвороби Альцгеймера. Чому це важливо? На превеликий жаль, цей недуг став масовим на нашій планеті. 54% людства не змогли уникнути ураження ним. Тобто, з імовірністю 1:2 ця хвороба торкнеться і вас, або близьких вам людей.

Тож тут ви знайдете унікальну за важливістю інформацію про профілактику хвороби Альцгеймера. А також про те, що робити, якщо це захворювання виявили у вас, ваших родичів, чи ваших близьких.

Генетична схильність до хвороби Альцгеймера

Спадкову імовірність стати жертвою хвороби Альцгеймера має 20% людей: в них присутня окрема, четверта, варіація гену АРОЕ (Apolipoprotein E). Цей ген, по суті, є молекулою, яка, крім всього іншого, допомагає транспортувати холестерин у мозок, підтримувати там його рівень і виводити з мозку.

Є три варіації цього гену, з якими обмін холестерину відбувається з інтенсивністю, вартою заздрощів, і ризик захворювання тут відсутній, чи мінімальний. Але при четвертій варіації –  АРОЕ 4 – є ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Холестерин рухається вкрай повільно, ще й заторами в дорозі. З одного боку, достатня кількість холестерину не надходитиме в мозок, а з іншого – холестерин буде погано виводитися з мозку.

Зв’язок холестерину і хвороби Альцгеймера

Наш мозок на 25% складається з холестерину, деякі мозкові клітини навіть виробляють його. Дві третини мозку – це жир, і для побудови мієлінової оболонки йому потрібен холестерин. Він також необхідний і для його адаптації до стресів, і для роботи у мозку синапсів (шляхів, що дозволяють нейрону проводити сигнал в нервову чи м’язову клітину). І, нарешті, холестерин незамінний у “ремонті” мозку.

І ось із віком до мозку потрапляє недостатньо холестерину, необхідного нейронам, і він починає втрачати синапси. Першими ці шляхи зникають у тих ділянках мозку, що відповідають за здібність запам’ятовувати, вивчати нове, концентрувати увагу.

Крім того, ген-білок АРОЕ, призначений також і для виведення холестерину з мозку, не справляється із задачею, в мозку залишається зайвий матеріал, що викликає ліпотоксичність – в мозку утворюються бляшки. Коли рівень ліпотоксичності зростає вчетверо, починається один процес: мозок перемикається на метаболізм глюкози. Це виходить погано, і нейрони все-таки недоотримують палива для своєї роботи.

Всі ці проблеми проявляють себе вже значно пізніше – після 60-65 років.  Це може настати й раніше, якщо людина за своє життя неодноразово мусила вживати статини – засоби для зниження у крові рівня холестерину та ліпопротеїнів низької густини. Вони працюють так, щоб блокувати холестерин, і люди, що вживають їх вже помічали проблеми з пам’яттю і концентрацією. Статистика свідчить, що вживання цих препаратів удвічі прискорює настання хвороби Альцгеймера.

Як запобігти хворобі Альцгеймера

Але навіть якщо у вас присутній ген-білок АРОЕ 4, якщо є генетична імовірність цього захворювання, ви можете запобігти хворобі Альцгеймера. Аби змінити цей ген і не передати його наступним поколінням, доведеться змінити оточення, середовище, образ життя і харчування. Тоді ген стане пригніченим, не активується, і вам, можливо, ніколи не доведеться відчути на собі всю немічність, що принесла хвороба Альцгеймера.

Для цього вам слід зробити ряд рішучих і кілька простих кроків:

  1. Відмовтеся від алкоголю. Це потужний активатор і цього гена, і самої проблеми в цілому.
  2. Відмовтеся від куріння. І активне, і пасивне – куріння є сприятливим середовищем для гена АРОЕ 4.
  3. Регулярно тренуйтеся. Фізичні вправи самі по собі зменшують атрофію гіпокампа в мозку, збільшують кровообіг у ньому, що сприяє виробленню мозком нових клітин. А постійних рух вашого тіла змушує рухатися також і гени-транспортувальники всередині нас. І головне – тренування запобігають запаленням у мозку.
  4. Підніміть чутливість організму до інсуліну: нехай ваша дієта містить менше вуглеводів, практикуйте голодування, призвичайтеся до вітаміну B1 і розчину яблучного оцту (дві столові ложки на склянку води).
  5. Вживайте достатню кількість жирних кислот Омега-3. Займіться нормалізацією рівня цього нутрієнту у своєму організмі просто зараз, бо на це може піти забагато часу. Декому знадобилося 2,5 роки, аби повністю відновити запаси жирних кислот Омега-3.
  6. Вживайте TUDCA – різновид жовчних солей. Цей препарат допомагає підвищити чутливість мозку до інсуліну, напряму блокує утворення бляшок, покращує стан нейронів, і, нарешті, бере під власний контроль регулювання холестерину.
  7. Вживайте вітамін D3. Він потрібен для вироблення холестерину, відновлює когнітивні функції. У хворих на деменцію майже завжди діагностують брак цього нутрієнту.

Вітаміни проти хвороби Альцгеймера

В наш час усі згадані тут нутрієнти можна без зайвих пошуків придбати он-лайн. Віддавайте перевагу перевіреним, надійним виробникам. Довірою в наших покупців користується продукція американського виробника 21st Century. Його Вітамін B-1 (Тіамін) допоможе не лише досягти зазначених тут цілей. Його також рекомендують при порушеннях пам’яті, захворюваннях серцево-судинної системи, ослаблому імунітеті, занепаді сил,

запаленні слизових оболонок і навіть при надлишковій вазі.

Компанія Now Foods пропонує вітамін D3 у желатинових капсулах. Дія цього нутрієнту є значно ширшою, ніж ви уявляли. Його радять вживати при підвищеному тиску і рівні цукру в крові, болю в голові і в м’язах, захворюваннях серцево-судинної системи, остеопорозі, нирковій недостатності, проблемах із щитоподібною залозою, захворюваннях шкіри, ослаблому імунітеті.

Надзвичайно життєдайним є і Омега-3. Ці жирні кислоти є нутрієнтом, на який чекає не лише мозок. Так, його призначають при розладах уваги і порушеннях пам’яті, при негараздах нервової системи і депресіях. Але й судини подякують вам, оскільки жирні кислоти Омега-3 допомагають при підвищеному тиску, атеросклерозі, аритмії, ішемічній хворобі серця та інших захворюваннях серцево-судинної системи.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.