Хурма: користь та шкода для здоров’я

Хурма / фото: pixabay.com
Дієтологи стверджують, що найкраще харчуватися сезонними овочами та фруктами. Саме в них найбільша кількість корисних вітамінів. І ось зараз на прилавках поруч з бананами, яблуками й грушами лежить хурма. Вона має своєрідний смак, багата цінними для здоров’я речовинами, але також може бути й небезпечна.
Про це повідомляє FDC.
Про користь хурми
Поговоримо спочатку про корисні властивості цього незвичайного плода. У хурмі у великій кількості міститься бета-криптоксантин. Ця речовина є попередником вітаміну А і є дуже корисною для органів зору, шкіри та слизових.
Цей потужний антиоксидант, здатний уповільнювати процеси старіння на клітинному рівні. Бета-криптоксантин зміцнює імунну систему.
У хурмі міститься вітамін С. В одному плоді 20% від добової норми для дорослої людини. Також у хурмі багато міді, цинку, калію і йоду. Але лікарі попереджають, цей фрукт може нашкодити.
Чим небезпечна хурма
У хурмі крім вітамінів і мінералів також є особливий танін — шибуол (дубильна речовина). Саме він надає терпкість стиглим плодам.
При контакті зі шлунковим соком шебуол перетворюється в клейку грудку. До неї можуть прилипати залишки їжі, яка вже є в шлунку. Великі скупчення утворюють безоари. І це головна небезпека, яку таїть в собі цей смачний фрукт.
Також варто побоюватися алергічних реакцій і звичайної харчової непереносності. Висока концентрація металів (особливо міді) може спровокувати зміни кольору обличчя і райдужки очей. Лікарі не рекомендують давати плоди в їжу дітям до 3 років.
У групі ризику літні люди й ті, хто страждає від підвищеної кислотності, виразки шлунка і хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.
Щоб мінімізувати ризики, лікарі рекомендують не споживати багато плодів, а якщо і є, то тільки стиглі, свіжі. В іншому випадку можна потрапити в лікарню.
Новий штам COVID-19 може спричинити нову хвилю пандемії