Головне не панікувати: що робити при укусі чорної вдови

Головне не панікувати: що робити при укусі чорної вдови

Що робити при укусі чорної вдови / фото: YouTube

Найнебезпечнішим представником роду чорних вдів є каракурт. На території України павуки цього виду проживають у південних регіонах. Вони можуть селитися на городах, у садах, під камінням та у мишачих норах, а також у  щілинах. У рідкісних випадках ці отруйні павуки можуть навіть заповзати у житло до людей.

Про це повідомляє Всеукраїнська спілка парамедиків.

Небезпечні самки каракуртів, адже саме вони кусаються. Вони більші за самців та агресивніші. Павуки чоловічої статі безпечні для людей та тварин, адже майже не виробляють отруту. Ще однією особливістю є те, що самець має не настільки великі геліцели, тому не здатний проколоти людську шкіру.

Каракурт тільки в поодиноких випадках буде нападати першим. Вкусити він може тоді, коли людина зачепила комаху. У більшості випадків така неприємність трапляється тоді, коли людина взувається і при цьому не перевіряє взуття попередньо. Найчастіше каракурти кусають за ноги, руки та тулуб.

На місці укусу можна побачити сліди проколу, які будуть ледь помітними. За короткий термін часу проявляються такі симптоми:

  • з’являється почервоніння;
  • починають виникати хворобливі відчуття і спазми в м’язах;
  • потім поступово починає боліти живіт, виникає сильна нудота і блювота;
  • активне потовиділення;
  • з’являється задишка;

Людина хвилюється, боїться, що може померти. Страх часто переростає у паніку, що ускладнює усі спроби їй допомогти.

Потерпілий і всі навколо повинні зберігати спокій. Людина яку вкусили має спокійно лежати, сидіти. Через нервовість та активність кров швидше циркулює у судинах і  відповідно швидше розносить отруту по організмові. Далі місце укусу звільняється від взуття або від одягу. Постраждалого необхідно якомога швидше доправити у лікарню. Не варто забувати про споживання великої кількості рідини.

Щоб уникнути укусу чорної вдови, в обов’язковому порядку варто перевіряти взуття перед тим, як його взути. Також необхідно уважно оглядати місце відпочинку. Наприклад, збір врожаю проводиться виключно в спеціальних господарських рукавицях. Про безпеку на природі треба думати завчасно.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.