Хімік розповів, як у домашніх умовах зробити фільтр для води

Хімік розповів, як у домашніх умовах зробити фільтр для води

Як у домашніх умовах зробити фільтр для води / фото: pixabay

Під час війни досить актуальною темою є очищення води, придатної для пиття. Багато українців сьогодні не мають доступу до питної води, тому використовують небезпечну, яка може спровокувати серйозне отруєння. Щоб цього уникнути, можна спробувати самостійно зробити фільтр, що дозволяє дуже непогано очистити воду. Докладніше про те, як це можна зробити, розповів хімік Гліб Репіч.

Про це повідомляє Новый канал.

Щоб вода не мала неприємного запаху чи смаку, необхідно зовсім небагато. Достатньо мати під рукою пластикову пляшку, трохи попелу, вугілля, піску і каміння. Насамперед проводиться активація вугілля. Якщо ж є активоване вугілля, то це значно спрощує завдання.

«Потрібно залити попіл водою і потім прокип’ятити суміш. Отриманий розчин попередньо протирається крізь сито, прикрите серветкою. Далі деревне вугілля заливається цим розчином і вариться протягом кількох годин, ще раз ретельно фільтрується та висушується», – каже Репіч.

Далі збирається безпосередньо сам фільтр. У пластиковій пляшці обрізається дно, у кришечці залишається отвір невеликого розміру. Далі кришка закривається шматком щільної тканини і накручується на саму пляшку. У перевернуту ємність слід насипати шар піску. Наступний шар – активоване вугілля. Його потрібно максимально добре утрамбувати. Якщо використовуються таблетки, потрібно хоча б 50 штук. Далі кладеться шар каміння. На цьому спорудження фільтра закінчено.

Під пляшкою ставиться ємність, куди поступово капатиме очищена від бруду вода. Варто пам’ятати про те, що за допомогою саморобного фільтра вдасться очистити воду тільки від розчинених речовин. Мікроби нікуди не подінуться, тому перед вживанням таку воду потрібно ретельно прокип’ятити протягом кількох хвилин.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.