Херсонські медики розповіли, як обдурили російських солдатів

Херсонські медики розповіли, як обдурили російських солдатів

Солдати РФ / фото: Delf

Під час окупації Херсону співробітники медзакладу перешкодили спробі російських солдат перетворити лікарню на військовий шпиталь. Для цього лікарі влаштували “фальшивий” спалах інфекційного захворювання.

Про це повідомляє Wall Street Journal.

Журналісти пишуть, що російські окупанти хотіли перетворити херсонську лікарню імені Опанаса та Ольги Тропіних на військовий шпиталь для лікування поранених бійців, але медпрацівники не дали їм цього зробити. Винахідливі лікарі на чолі головним лікарем Леонідом Ремігою вирішили обхитрити росіян і організували “фальшивий спалах” Covid-19.

Для цієї “вистави” Леонід Реміга одягнув протичумовий костюм і, вийшовши до окупантів, повідомив про спалах у лікарні коронавірусу. На стінах лікарні персонал розклеїв попередження про небезпечні інфекції. Повідомляється, що такий прийом спрацював, і росіяни ненадовго пішли. В цей час медики шпигували за окупантами на користь українських спецслужб.

Пізніше Ремігу було викрадено і посаджено в камеру для “неугодних” через відмову зняти з входу лікарні державний прапор України та небажання співпрацювати. За словами головного лікаря, його та інших ув’язнених змушували говорити: “Слава Росії. Слава Путіну”. Тих, хто відмовлявся, били.

За словами Реміги, його звільнили після тижневого утримання через похилий вік, 68 років. Коли українські війська деокупували Херсон, він знову вступив на посаду головного лікаря.

Загалом, опір лікарні був частиною восьмимісячної, переважно беззбройної кампанії жителів Херсона, спрямованої на те, щоб місто залишалося українським і не під повним контролем Москви якнайдовше. Тисячі херсонців приєдналися тоді до антиросійських акцій протесту на центральній площі міста. Після жорстких придушень масових демонстрації невеликі акції опору містян стали частиною їх повсякденного життя. Люди боролися за свободу Херсона незважаючи на ризик бути затриманими чи підданими тортурам, зазначається у виданні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.