Герасимову не вдалося захопити Донбас — британська розвідка

Герасимову не вдалося захопити Донбас — британська розвідка

Битва за Донбас / фото: 24 канал

Командувач загарбницьких військ РФ Валерій Герасимов провалив окупацію усього Донбасу за наказом Путіна. Замість великого зимового наступу з амбітними цілями на сході України російський генерал зміг досягнути лише незначних успіхів на кількох ділянках фронту.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії у Twitter з посиланням на дані розвідки.

Зазначається, що 11 січня 2023 року начальник генштабу Російської федерації генерал Валерій Герасимов взяв на себе особисте командування так званою “спецоперацією”. Втім за кілька місяців стало очевидним, що його план з окупації Донбасу є провальним.

У розвідці нагадали, що у повноваження Герасимова входило започаткування загального зимового наступу російської армії з метою розширення контролю над усім Донбасом. Однак, через вісімдесят днів стає все більш очевидним, що цей проєкт провалився, йдеться у повідомленні розвідки.

Укладачі звіту зазначають, що російські війська змогли досягнути лише незначних успіхів на кількох ділянках фронту на Донбасі. Але ціна за такий сумнівний успіх надто велика – десятки тисяч жертв.

“На декількох напрямках фронту на Донбасі, російські сили здобули лише незначні успіхи ціною десятків тисяч жертв, значною мірою марнуючи їхню тимчасову перевагу в особовому складі, здобуту завдяки осінній частковій “мобілізації”, – зазначає розвідка.

Зауважується, що в такий спосіб Герасимов, ймовірно, розширює межі того, наскільки довго кремлівське керівництво здатне   зазнавати невдач у війні.

“Після десяти років на посаді начальника Генштабу РФ, існує реальна можливість того, що Герасимов розширює можливості того, наскільки довго російське політичне керівництво буде терпіти провали”, – заявляє розвідка.

За даними Генштабу ЗСУ за минулу добу було ліквідовано 630 російських окупантів, а загалом з початку війни бойові втрати противника складають майже 174 тисячі осіб.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.