Геологи вважають, що внутрішнє ядро Землі перестало обертатися

Геологи вважають, що внутрішнє ядро Землі перестало обертатися

Ядро Землі / фото: pixabay.com

Геологи вважають, що серце Землі зупинилося. Такі явища можуть мати циклічний характер, переконані вчені.

Про це повідомляє Inverse.

Ядро Землі вивчає спеціальна група геологів. Воно знаходиться на глибині 6000 км і складається з металів. Цікаво те, що стежити за твердою частиною ядра можна тільки коли прослуховують сейсмічні хвилі, які через нього проходять.

Було проведено величезну кількість досліджень за останні кілька десятиліть, перш ніж геологи прийшли до висновку, що “серце” нашої планети обертається в різні боки поперемінно.

Нове дослідження показало, що ядро і зовсім зупинилося. Не варто панікувати, таке явище не є передвісником катастрофи. Звичайно, не можна заперечувати, що таке відкриття стало грандіозним. Виявили “зупинку” вчені з Пекінського університету.

Завідував цією науковою роботою Йі Янг і Сяодон Сонг. Вони вивчали дані, які отримували під час землетрусів в період з 1990-их до наших днів. Дослідники помітили, що з 2009 року час сейсмічних хвиль майже не змінювався. А це може говорити про те, що воно просто перестало обертатися.

Нові дані порівнювали з тими, що були в 60-70-их роках минулого століття. Після чого геологи припустили, що напрямок обертання ядро змінює приблизно раз в 30 років. А зупинка його свідчить про зміну вектора напрямку. Швидше за все, якщо розрахунки експертів вірні, то внутрішнє ядро продовжить обертатись, але повільніше звичайного і це буде відбуватися до 2040-их років.

Сейсмолог Джон Відейл працює в Університеті Південної Каліфорнії прокоментував відкриття пекінських колег. Він каже, що це неймовірний прорив у вивченні ядра, а особливо його внутрішнього кордону з Землею.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.