Генсек НАТО розповів, чи готова Росія застосувати ядерну зброю

Генсек НАТО розповів, чи готова Росія застосувати ядерну зброю

Йенс Столтенберг / фото: Delfi

Росія планує нові наступи, тому Україні потрібно більше танків і зброї. Разом з тим, ризик нанесення Росією ядерного удару є малоймовірним.

Таку думку висловив Генсек НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю виданню Die Welt.

Він закликав членів оборонного альянсу посилити підтримку Києва та надати більше важкого озброєння. Також генсек нагадав, що Кремль планує нову хвилю мобілізації і домовляється про постачання зброї від “дружніх” Росії країн.

“Путін мобілізував понад 200 тисяч військових, планує мобілізувати ще більше і активно працює над тим, щоб отримати більше зброї від інших авторитарних держав, таких як Іран та Північна Корея”, – заявив Столтенберг.

Генсек висловив впевненість, що Путін не змінив своїх першочергових планів і готовий й надалі відправляти на війну в Україну десятки тисяч росіян.

“Нині ми спостерігаємо війну на виснаження. Немає жодних ознак того, що президент Путін змінив свою мету домінувати над Україною. Ніщо не вказує на те, що він готується до миру. Він готовий пожертвувати десятками тисяч російських солдатів у цій нічим не виправданій війні”, – сказав Столтенберг.

На його думку, Росія не буде застосовувати ядерну зброю, проте риторика Кремля є небезпечною і безвідповідальною. Генсек вкотре наголосив, що “ядерну війну неможливо виграти, і тому її не можна вести”. Столтенберг зауважив, що країни НАТО пильно стежить за діями Кремля і поки не вбачають змін в російських ядерних силах. 

“Якби це було так, ми б відреагували. Але навіть якщо ми дозволимо Росії шантажувати нас цією риторикою, світ стане небезпечнішим. Тоді Росія буде нав’язувати цю ядерну загрозу, коли захоче чогось досягти”, — вважає генсек.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.