Бен Ходжес / фото: ВВС
Новий Головнокомандувач ЗСУ, якого призначив Володимир Зеленський, – Олександр Сирський. На думку Бена Ходжеса, він може стати для армії РФ “неприємним сюрпризом”.
Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Генштаб ЗСУ.
Генерал Бен Ходжес говорить про те, що заміна Головнокомандувача в період активних бойових дій завжди складне рішення для глави держави. Але саме президент несе відповідальність за подальший розвиток подій та результат війни. Тому він підбирає оптимальну кандидатуру з урахуванням фази війни.
Екс-командувач армії США в Європі зазначає, що Валерій Залужний заслужив на велику повагу серед військових і цивільних. Він показав себе ефективним командувачем упродовж двох років, мав авторитет і в Україні, і в країнах-партнерах.
Тим складніше було Зеленському ухвалити рішення про зміну командування, але це його відповідальність та прерогатива як глави держави.
“Особливо у демократичному суспільстві – мати на позиції командувача людини, яка, на його думку, надає найбільший шанс Україні на перемогу. Олександр Сирський, звісно ж, є офіцером, якого обрав Президент, щоб той узяв на себе командування українськими Збройними силами. Це не конкурс краси та не змагання за популярність”, – наголосив Ходжес.
Олександр Сирський – досвідчений боєць, причому його попередній досвід на полі бою якнайкраще підходить “для цієї фази війни”.
“І я думаю, що росіяни зовсім нещасливі бачити на чолі Збройних Сил України ще одного видатного командувача”, – наголосив генерал Ходжес.
Такої ж думки дотримується колишній глава британського контингенту в Афганістані, полковник Річард Кемп. Він каже, що Олександр Сирський – “саме той командир, який зараз потрібний Україні”.
“Залужний – надзвичайно популярний та здібний генерал. Але я також зустрічався з Сирським і сказав би про нього те саме. Можливо, він не має такої популярності, але він дуже здібний генерал. Він сильний командир, який чинитиме опір будь-яким спробам союзників направити його шляхом, який він не підтримує. Як генерал він дуже професійний та цілеспрямований”, – наголосив Кемп.
Кемп характеризує Сирського як “дуже розумного, зосередженого та впевненого у собі” генерала. І хоча він навчався ще за радянської військової системи, саме він став першим впроваджувати в українській армії методи командування НАТО. Це і було одним із секретів успіху України у 2022 році.