Генерал США оцінив готовність ЗСУ до контрнаступу

Генерал США оцінив готовність ЗСУ до контрнаступу

ЗСУ / фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, генерал Крістофер Каволі вважає, що українські захисники перебувають “у хорошій позиції”. Разом з тим, Каволі звернув увагу на кількість сухопутних сил армії РФ, що попри втрати все ж збільшилася.

Про це повідомляє CNN.

Згідно з даними Крістофера Каволі, сухопутні сили російської армії сьогодні є більшими, ніж на початку війни, попри масштабні втрати на українському фронті. 

“Сухопутні війська РФ були дещо вироджені цим конфліктом, однак сьогодні вони більші, ніж на початку конфлікту”, – наголосив головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі. 

Каволі акцентував увагу на тому, що окрім сухопутних військ, в армії Росії є ще низка можливостей, якими вона може скористатися у війні проти України, маючи на увазі військово-повітряні сили. 

“Військово-повітряні сили втратили дуже мало, приблизно 80 літаків. У них є ще 1000 винищувачів і винищувачів-бомбардувальників”, – зазначив Каволі. 

За його словами, російські загарбники досі використовують усі ці звичайні сили і засоби, а також комбінують їх разом.

Водночас генерал США високо оцінив готовність українських сил до проведення контрнаступу. На його переконання Збройні сили України перебувають “у хорошій позиції” для контрнаступу проти армії Російської Федерації.

“Згідно з моделюванням, яке ми дуже ретельно провели з ними, українці перебувають у хорошій позиції”, – зазначив американський генерал. Він також уточнив, що Штати працювали із ЗСУ над можливою несподіваною атакою.   

Раніше міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін заявляв, що Збройні сили України мають “дуже хороші шанси” для успішного контрнаступу навесні цього року. Зокрема, завдяки тому, що Україна виснажила російські сили та ресурси.

“Українці завдали росіянам значних втрат, виснаживши їхні запаси бронетехніки так, як ніхто ніколи не міг собі уявити. І тепер ми бачимо, що росія розконсервовує танки Т-54 і Т-55 через рівень втрат”, – зауважив очільник Пентагону.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.