Генерал розповів, чому не було ракетного удару по Україні 24 лютого

Генерал розповів, чому не було ракетного удару по Україні 24 лютого

Ракетний удар по Україні / фото: rus.lsm.lv

За кілька тижнів до сумнозвісної дати багато експертів робили прогнози щодо ймовірної загрози ракетного обстрілу у роковини війни. На подив, 24 лютого, пройшло спокійно для українців і цьому є пояснення.

Про це 24 каналу розповів військовий експерт та генерал-лейтенант Ігор Романенко.

На думку генерала, є дві обставини, чому Росія не вдалася до масованого ракетного обстрілу нашої держави у роковини повномасштабного вторгнення.

Перша з них пов’язана з обмеженими можливостями росіян, зокрема, щодо використання високоточних ракет та іранських ударних дронів Shahed-136, запаси яких Росія вичерпала за висновком розвідки Великої Британії. Друга причина полягає у військово-політичній обстановці Росії та певній залежності від Китаю.

“Росіяни можливо могли б набрати кількість ударних ракетних елементів на атаку середнього рівня, але це не спрацювало ще через військово-політичні обставини”, – пояснив Романенко і додав, що на 24 лютого Китай анонсував оголошення “мирного плану” щодо завершення війни Росії проти України. 

Тож якби загарбники масовано обстріляли нашу державу, то це виглядало б дивно, вважає Романенко. Крім того, Москва і сама зацікавлена в цій ініціативі Пекіна. 

Генерал припускає, що китайська сторона могла попередити російську, щоб цей день пройшов для українців без ракетного терору і в цілому спокійно. До того ж, Китай вже керує військово-політичними, стратегічними та геополітичними підходами щодо допомоги Росії, тому може диктувати їй свої умови, вважає Ігор Романенко.

Раніше, військовий аналітик Олексій Гетьман повідомляв, що ракетний обстріл України слід очікувати дещо пізніше, ніж 23 – 24 лютого, коли “українці трохи розслабляться”. За його слів, окупанти будуть комбінувати ракетні обстріли з повітряними кулями, які виснажують роботу української ППО.

Крім того, “є таке передчуття”, що Росія може застосувати авіацію, сказав Гетьман.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.