ГРВІ під час війни: як вилікувати самостійно

ГРВІ під час війни: як вилікувати самостійно

ГРВІ під час війни: як вилікувати самостійно / фото: pixabay.com

У військових умовах підхопити гострі респіраторні умови легко, адже багато людей проводять багато часу в укриттях, погано сплять і харчуються незбалансовано, що послаблює імунну систему. За даними Центру громадського здоров’я, останнім часом фіксується збільшення випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій ГРВІ, що характерно для цього періоду року. Виконання деяких заходів може вплинути на зменшення ризиків передачі ГРВІ між людьми.

Про це повідомляе Ivona.

З’явилися симптоми ГРВІ: що робити

Якщо ви відчули появу перших симптомів застуди, варто:

  • Закривайте серветкою або згином ліктя ніс і рот при чханні та кашлі, кашляйте убік від інших людей.
  • Виділіть собі індивідуальну пляшку води та посуд, не ділитесь ними з іншими, адже можете їх заразити.
  • Намагайтеся виділити собі окреме приміщення, часто його провітрюйте, обмежте контакти з іншими людьми (особливо з хронічними захворюваннями та літніми людьми).
  • Під час перебування в укритті носіть захисну маску, якщо немає маски підійде будь-яка щільна тканина, згорнута в кілька шарів. Постарайтеся вибрати найбільш віддалене місце від інших людей, якщо немає такої можливості, просто відверніться у бік стіни.

Якщо починається захворювання:

  • Пийте щонайменше літра теплої рідини щодня.
  • Якщо підвищується температура, є ломота або біль голови: ібупрофен (400 мг для дорослих), ліки, що містять парацетомол (панадол, порошки типу терафлю, фармацитрон, хелпекс), німесулід, німесіл і найз.
  • Якщо просто болі без температури, можете випити дексалгін, кетанів, кетолок та диклофенак/диклоберл.
  • Якщо є нежить, то потрібно промивати ніс сольовим розчином або спреєм для зволоження: носоль, хьюмер, аквамаріс і т.д.
  • Якщо ніс забитий і важко дихати допоможуть судинозвужувальні спреї: отривін, називін, фармазолін.
  • Якщо біль у горлі та вусі, можна приймати ліки, що при температурі, а також розсмоктувати пластинки або льодяники.

У щеплених ГРВІ та COVID-19 проходять за кілька днів. Якщо відчуваєте задишку у стані спокою, вимірюйте сатурацію. Норма – 93%. Щоб підвищити сатурацію, ляжте на живіт і глибоко дихайте.

ГРВІ під час війни: коли потрібно звертатися до лікаря?

У ЦОЗ зазначають, що звертатися по медичну допомогу потрібно, якщо не вдається збити високу температуру, медикаментозно кілька днів. А також при появі судом, блювоти, головного болю, утрудненого дихання, сильного болю в животі, вусі, горлі, порушенні свідомості, лихоманці більше 3 діб, повторному підвищенні температури тіла після кількох днів нормальної температури.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.