Гепатит невідомого походження: на які симптоми потрібно звертати увагу

Гепатит невідомого походження: на які симптоми потрібно звертати увагу

Гепатит невідомого походження / фото: Instituto PENSI

Майже два місяці тому Великобританія вперше повідомила про те, що в країні збільшилася кількість випадків захворювання на гострий гепатит. При цьому хвороба вражає виключно дітей віком до 16 років та має невідоме науці походження.

Про це повідомляє МОЗ.

У свою чергу ВООЗ та Європейський центр контролю та профілактики захворювань наголошують на тому, що поступово кількість хворих збільшується. Ще одним тривожним сигналом є те, що випадки виникнення гострого гепатиту фіксуються у дітей із різних країн. На 17 травня йшлося про підтверджені 533 випадки. При цьому всі маленькі пацієнти захворіли на гепатит, встановити походження якого досі не вдалося. З усіх хворих 14 дітей померло в США, Ірландії, Палестині та Індонезії.

Варто зазначити, що фахівці не можуть назвати причини небезпечної хвороби, але було доведено, що до зараження жодного стосунку не мають міжнародні поїздки або контакти з представниками інших держав. Гепатит невідомого походження не пов’язаний з відомими вченим вірусами гепатиту A, B, C, E та D.

Медики не рекомендують батькам панікувати, адже сучасна медицина здатна без проблем вилікувати будь-який гепатит. До лікаря потрібно звертатися відразу ж після того, як було помічено навіть незначні ознаки проблем із печінкою. До основних симптомів наявності гепатиту невідомого походження можна віднести темний колір сечі та світлий колір калу, наявність свербежу, виникнення сильного болю в області живота. Дитина постійно почувається втомленою і не хоче їсти.

Варто звернути увагу, що для своєчасної фіксації та максимально швидкого реагування на території України реєструються всі випадки підтверджених гепатитів, які можуть мати невідоме походження. Потім пацієнти відразу ставляться на спеціальний облік. Додатково всі випадки гострого гепатиту обов’язково повинні розслідуватися регіональними центрами контролю та профілактики. Експертам були надані всі необхідні для цього інструкції, яких вони повинні неухильно дотримуватися.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.