Гастроенетеролог розвіяла міф про відомий “симптом” паразитів

Гастроенетеролог розвіяла міф про відомий “симптом” паразитів

Лікар зруйнувала міф про відомий “симптом” паразитів / фото: freepik.com

Багато людей упевнені в тому, що скрегіт зубами в першу чергу вказує на те, що в організмі людини присутні глисти. Насправді, це не так. Ірина Парфьонова, педіатр та лікар-гастроенетеролог, розвіяла основний міф.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Медик зазначає, що скрегіт зубами уві сні, а іноді навіть під час денної активності, отримав назву бруксизм. Дане явище дуже часто зустрічається серед дітей молодше семи років і в окремих випадках у дорослих. Як показує численна практика, найчастіше фіксується у хлопчиків чи чоловіків.

Проблема досить серйозна, адже з часом вона може спричинити підвищення чутливості зубів, пошкодження емалі. Скрегіт зубами призводить до розвитку запального процесу в яснах та карієсу.

«Немає жодних досліджень, які могли б підтвердити те, що скрегіт зубами та наявність глистів якось пов’язані між собою. Після того як дитині виповнюється 7 років, найчастіше бруксизм зникає», – зазначає медик.

Парфьонова розповіла про те, що в її практиці траплялися випадки, коли маленькі пацієнти скреготіли зубами, а потім під час дослідження у них були виявлені гельмінти. У той же час були й деякі симптоми проблем. Діти скаржилися на наявність хворобливих відчуттів у животі, перепади настрою, зниження апетиту, свербіж в області заднього проходу та інше.

Бруксизм може виникнути внаслідок кількох причин:

• Сильний стрес. Часте хвилювання та переживання можуть спровокувати гіпертонус жувальних м’язів.
• Починають прорізатися або молочні, або постійні зуби. Це призводить до свербіння ясен і малюк починає сильніше стискати щелепи.
• Наявність неправильного прикусу. Через це щелепи на замикаються повністю.
• Проблеми з ЛОР-органами, що викликають закладеність носа, алергію або виникнення аденоїдів.
• Щелепи протягом дня не мають достатньої кількості навантаження.
• Нестача в організмі кальцію чи магнію, вітамінів із групи В.

Якщо був помічений у дитини бруксизм, варто негайно звернутися до стоматолога, невролога і ЛОРа. Не варто перед сном грати в якісь активні ігри чи дивитися фільм. Протягом дня дитині важливо давати тверду їжу, щоб щелепи мали достатньо навантаження. У раціоні мають бути продукти, що містять кальцій, магній та вітаміни групи В.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.