Фізики розгадали одну з найдавніших загадок Всесвіту

Фізики розгадали одну з найдавніших загадок Всесвіту

Розгадана одна із найдавніших загадок Всесвіту / фото: freepik.com

Основна загадка Всесвіту говорить про те, що коли стався Великий вибух, то були дві різні форми матерії – антиматерія і звичайна матерія. У той самий час, коли вони вступають у контакт, вони починають активно знищувати один одного. Протягом довгого часу вчені намагалися з’ясувати, чому Всесвіт складається тільки зі звичайної матерії і куди могла пропасти вся антиматерія. Нарешті їм вдалося, можливо, знайти відповідь на це питання.

Про це повідомляє The Independent.

Нове дослідження проводив Яно Цуй із Каліфорнійського Ріверсайду, США разом зі своєю командою. Він розповів про те, що аж до сьогодні найбільшою загадкою сучасної фізики є те, чому у Всесвіті переважає саме звичайна матерія.

У ході проведеного дослідження вчені вирішили перевірити теорію, яка має пряме відношення до лептогенезу. Цей процес має на увазі розпад частинок і саме він міг стати причиною виникнення асиметрії між антиматерією та матерією після Великого вибуху.

«У певних типах елементарних частинок на початку існування нашого Всесвіту асиметрія поступово могла змінюватися на асиметрію між антиматерією та матерією. Лептогенез вважається сьогодні найбільш переконливим механізмом, який міг спровокувати асиметрію звичайної матерії, і навіть антиматерії. При цьому він може мати пряме відношення до однієї з фундаментальних частинок – правобічного нейтрино. Сучасні прискорювачі частинок на нашій планеті не дозволять одержати цю частинку», – розповідає Цуй.

На самому початку свого існування Всесвіт розширювався з величезною швидкістю. Це дозволило йому легко створити високоенергетичне середовище, у якому виникали важкі частки. Вони потім починали активно взаємодіяти між собою. Після Великого вибуху Всесвіт виступав як гігантський космічний колайдер, але при цьому енергія в ньому була настільки потужною, що перевищувала мінімум в 10 мільярдів разів можливості сучасних прискорювачів частинок.

Вчені додали, що виявити максимально чіткі сліди асиметрії можна у тому, як саме розподілялися галактики, а також у реліктовому випромінюванні, яке залишилося безпосередньо після Великого вибуху.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.