Фізики встановили, як виглядав Всесвіт відразу після Великого вибуху

Фізики встановили, як виглядав Всесвіт відразу після Великого вибуху

Як виглядав Всесвіт після Великого вибуху / фото: 24 канал

Співробітники Інституту астрофізики Канарських островів створили найновішу комп’ютерну модель Всесвіту, яка демонструє те, як саме він виглядав в перші кілька секунд після Великого вибуху. Дана симуляція продемонструвала те, як відбулося формування міжгалактичного середовища або газу з пилом, що знаходяться між усіма галактиками в космічному просторі.

Про це повідомляє Space.

Під час роботи було застосовано спеціальний комп’ютерний алгоритм Hydro-BAM. З його допомогою було проведено обчислення всіх можливих варіантів закономірностей. За рахунок цього експерти встановили варіанти того, що відбувалося із Всесвітом у перші секунди після того, як стався Великий вибух.

Абсолютно нова комп’ютерна симуляція показала, як стався розподіл темної матерії, нейтрального водню, газу, зарядженого енергією та інших складових Всесвіту. Дослідження дозволило краще зрозуміти те, яку саме структуру має наш Всесвіт.

Вчені відзначили, що ця симуляція продемонструвала ліси Лайман-Альфа з максимально високим показником точності. Таким поняттям називається спеціальна форма ліній, що виникає у спектрі галактик та інших космічних об’єктів. Вона виникає внаслідок того, що хмари газоподібного водню активно поглинають величезну кількість галактичного світла.

«Симуляції такого типу здатні допомогти людству більше дізнатися не лише про історію, а ще й про структуру Всесвіту. У той же час, щоб провести подібне моделювання, потрібна величезна кількість обчислювальних ресурсів. Сучасні комп’ютери не настільки потужні, як цього хотілося б, тому вони здатні створювати лише незначні ділянки Всесвіту», – зазначає Франческо Сінігалья.

У результаті останнього дослідження використовувався спеціальний алгоритм Hydro-BAM, в основу якого закладено машинне навчання. Він дозволив отримати чимало теоретичних даних. Нова симуляція продемонструвала розташування хмар газоподібного водню. При цьому враховувалося те, що розширення Всесвіту не зупиняється.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.