Фермер знайшов на полі золотий пояс віком понад 2000 років

Фермер знайшов на полі золотий пояс віком понад 2000 років

Золотий пояс віком 2500 років / фото: Museum Bruntál

Чеський фермер під час збирання буряків на своєму полі знайшов справжній золотий пояс. Артефакту приблизно 2,5 тисячі років. Дивно, що такий скарб пролежав в землі так довго і не був знайдений раніше. Знахідка часів бронзового століття чудово збереглася до наших днів, хоча й не повністю.

Про це повідомляє Live Science.

Фермер побажав залишитися невідомим і не дав жодного інтерв’ю. Чоловік зі знахідкою звернувся до археологів в найближчий музей, який був поруч. Це виявився Сілезький музей в Опава. Інформація про цей випадок стала відомою завдяки місцевому радіо. Керівник відділу археології Йіржі Юлка розповів про знахідку. Археологи вважають, що цей пояс носив хтось із представників еліти.

Дивно, що чех не захотів залишити знахідку собі. Вона могла б принести йому багато грошей. Колекціонери готові викласти за такі артефакти круглу суму. Людина виявилася чесною й совісною. Чоловік тут же відправився до фахівців і віддав золотий пояс археологам з музею.

Спочатку археологи припустили, що це діадема, але більш детальний огляд дав зрозуміти, що в руках вони тримають фрагмент пояса. За попередніми оцінками Знахідка належить до урнопольської культури, яка була в епоху пізньої бронзи та раннього заліза.

Довжина пояса 49 см, ширина 9 см, його вага становить 56,5 грамів. Майже 85% виробу зроблено з золота, ще 15% зі срібла та інших металів. Також на ньому є декоративні елементи у формі троянди на кінці. Не виключено, що кілька деталей втрачені.

Повне вивчення пояса допоможе дізнатися правду. Вивчивши деталі знахідки, Йіржі дійшов висновку, що його зробили приблизно в 14 столітті до нашої ери. Після всіх досліджень музей виставить його на загальний огляд, і туристи зможуть теж його побачити.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.