Фахівці розповіли, що робити, якщо вкусила змія

Фахівці розповіли, що робити, якщо вкусила змія

Що робити, якщо вкусила змія / фото: pixabay.com

Українці можуть радіти тому, що вони не живуть у Східній Європі, тому ризик зіткнутися зі змією буде мінімальним. Разом з тим на території України є кілька видів отруйних змій, тому напад отруйного плазуна виключати повністю не варто.

Про це повідомляє CDC.

У літню пору гадюки можуть ховатися в норах тварин, між камінням або пнями, в кущах, старій траві чи у сіні. Плазуни дуже часто можуть жити поруч з водоймами, адже вони досить непогано вміють плавати. Крім того, обходити стороною краще занедбані будівлі, де є багато старих будівельних матеріалів.

Якщо людина налякала змію, вона неодмінно нападе, тому що відчуває небезпеку. У такому випадку варто негайно зробити наступні дії:

  • За можливості, краще відразу відправитися до лікаря або ж негайно викликати швидку;
  • Постраждалого потрібно покласти таким чином, щоб місце укусу знаходилося нижче рівня серця, постраждалий не повинен рухатися;
  • Місце укусу ретельно промивається мильною водою і закривається чистою тканиною або серветкою;
  • Не варто чіпати змію, якщо відсутня загроза повторного укусу;
  • Ні в якому разі не можна накладати джгут, використовувати лід, різати рану, висмоктувати отруту;
  • Не можна пити кофеїн або спиртні напої.

Повноцінна медична допомога може бути надана тільки лікарями. Потерпілому мають дати спеціальну сироватку, здатну ліквідувати отруту змії. Діє вона не відразу і на те, щоб полегшити стан людини може знадобитися кілька годин.

У деяких ситуаціях можуть застосовувати й інші ліки для того, щоб усунути симптоми отруєння отрутою. Якщо лікування буде своєчасним, то неприємні відчуття повністю зникнуть протягом 5-6 днів. Для повністю здорової людини укус гадюки не становить серйозної небезпеки, але якщо лікування буде неправильним або несвоєчасним, то можуть з’явитися серйозні ускладнення.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.