F-16 навіть злетіти не дадуть: полковник ЗСУ про російську авіагрупу “Шторм”

F-16 навіть злетіти не дадуть: полковник ЗСУ про російську авіагрупу “Шторм”

F-16 / фото: ВВС

У зв’язку із тим, що Україна найближчим часом має отримає винищувачі F-16, в Росії почали розганяти чутки про створення нового “елітного” авіаційного підрозділу під назвою “Шторм”. Втім, цей задум росіян швидко не здійсниться, адже для підготовки професіоналів потрібен час.

Про це у щоденному оперативному зведенні для 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ Роман Світан. 

На тлі активізації повідомлень про передачу Україні винищувачів F-16, в Росії підготували власну інформаційну хвилю, націлену на те, щоб бодай трохи заспокоїти своє суспільство та нівелювати невдачі у діях регулярних військово-повітряних сил РФ. Мова йде про створення нового “елітного” авіаційного підрозділу, яке днями анонсувало російське військове керівництво. 

Як зазначає експерт, у росіян вже є ескадрильї Су-25, Су-24 та Су-34. Військові завдання на цих літаках виконують молоді пілоти, так звані “жовторотики”, які ще не мають досвіду воювати. Однак їх підготовка потребує приблизно стільки ж часу, як і відновлення професійних навичок у льотчиків, які тривалий час не літали, вважає Світан.

“Вони ж не можуть нічого протиставити інформаційній хвилі щодо передачі F-16 Україні”, – запевнив полковник запасу ЗСУ і додав, що чутки про створення авіапідрозділу “Шторм” в РФ є просто черговою інформаційною “качкою” для внутрішнього вжитку.

Водночас Світан зауважив, що при наявності в Україні винищувачів F-16 будь-які російські літаки ми зможемо “прибивати” під час зльоту, ще на стоянці.

“Якщо з’являться F-16, вони навіть злетіти не зможуть із найближчих аеродромів”, – заявив Світан.

Зазначимо, що за інформацією Міноборони Великої Британії, Росія планує створити нову “елітну” ударну авіагрупу під кодовою назвою “Шторм” для дій над Україною. 

“Підрозділ, ймовірно, складатиметься як мінімум з однієї ескадрильї винищувачів-бомбардувальників Су-24 Fencer та Су-34 Fullback, а також ескадрильї ударних гелікоптерів”, — йдеться у повідомленні британської розвідки.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.