Електричною чи ручною: якою зубною щіткою краще чистити зуби

Електричною чи ручною: якою зубною щіткою краще чистити зуби

Яка зубна щітка краща / фото: freepik.com

Сьогодні на ринку величезний вибір зубних щіток: електричних і ручних. І звичайно у зв’язку з такою великою різноманітністю з’явилося багато дискусій на тему: “Які краще?». В Американській стоматологічній асоціації розповіли про переваги та недоліки двох видів щіток.

Про це повідомляє Healthline.

Щоденне чищення зубів — це основа догляду за порожниною рота. І сьогодні є два основних типи щіток: електричні та звичайні ручні. Стоматологи схвалюють обидва види, і кажуть, що головне — це правильно чистити зуби.

Електрична зубна щітка ефективніше справляється з нальотом. Це доведено різними дослідженнями. У багатьох, хто брав участь в експерименті, після трьох місяців використання таких щіток на 21% знизилася кількість нальоту на зубах.

Такі пристрої легше використовувати маломобільним людям. Наприклад, якщо у людини артрит або пороки розвитку, то на багато зручніше використовувати електрощітку. Також легше стежити за часом, що люди відводять на гігієну рота. У багатьох моделей є вбудований таймер. Діти набагато більше проявляють інтерес до таких щіток. При правильному використанні вона абсолютно безпечна для ясен і емалі.

Але у них є свої мінуси. Коштують електричні щітки на порядок дорожче, і не кожна людина може собі дозволити таку покупку. Також є і ті, хто не в захваті від вібрацій під час чищення зубів. Таке дзижчання викликає у деяких користувачів дискомфорт.

Ручна зубна щітка дешева, тому доступна багатьом. Її можна купити в будь-якому магазині: аптека, супермаркет, магазин побутової хімії та ін. Навіть на заправках їх продають. Серед мінусів таких щіток: необхідність часто міняти та не вміння користуватися.

Часто люди під час чищення докладають багато фізичної сили, тому можуть легко подряпати емаль. Міняти ручну щітку необхідно кожні 2-3 місяці. На ній збирається багато мікробів і по закінченню часу вона не чистить, а навпаки, забруднює ротову порожнину.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.