Експерти розповіли, як створити в міській оселі ідеальний мікроклімат

Експерти розповіли, як створити в міській оселі ідеальний мікроклімат

В Україні норму вологості для комфортного проживання й праці визначено на законодавчому рівні. Залежно від типу приміщень, пори року й температури повітря її параметри змінюються. Проте є оптимальні показники.

Так, верхньою і нижньою межею вологості повітря в приміщеннях вважається 40-60%. Контролювати цей діапазон допомагає спеціальна побутова техніка. Чому у квартирі підвищується вологість та які кращі осушувачі повітря пропонуються на ринку, дізнаємося з каталогу https://cleanairlove.com/osushuvachi-povitrya/.

Чим небезпечна підвищена вологість

Іронія в тому, що людина не відразу розуміє, коли повітря у приміщенні перенасичене вологою. Підвищене потовиділення, тахікардію, загальну млявість, спричинені “тропічним” мікрокліматом, взимку часто плутають із симптомами ГРВІ, а влітку приписують глобальному потеплінню.

В результаті заходи вживаються, але не ті, що треба. І ситуація погіршується з обох боків. З одного – підвищена вологість сприяє утворенню чорної цвілі – найпотужнішого алергену, найлютішого ворога дихальних шляхів та ШКТ. З іншого – намагаючись полегшити неправильно витлумачені симптоми, людина лише поглиблює проблему. Зачароване коло.

А тим часом розірвати його дуже легко. Але про все своєю чергою.

Чому підвищується вологість у квартирі

Перш ніж висушувати приміщення, з’ясуйте причини, чому повітря перенасичується вологою. Це може бути:

  • погана вентиляція – перевірте, чи не забиті пилом, брудом та жиром вентиляційні канали, чи правильно вони змонтовані та чи є взагалі;

  • неправильне утеплення – у цьому разі проблеми не обмежаться лише підвищеною вологістю. У погано утепленій квартирі влітку дуже спекотно, а взимку – холодно. Особливо у кутових оселях;

  • будівельні хиби – часто після ремонту у квартирі з’являється вогкість. Це наслідок роботи несумлінних працівників, які забезпечили оселі герметичність, але не подбали про правильну вентиляцію;

  • постійне джерело вологи у квартирі – готування без витяжки, відсутність вентиляції у ванній кімнаті, несправна сантехніка або стара труба центрального опалення, наявність акваріума, постійне сушіння білизни в кімнаті;

  • зовнішні чинники – дірявий дах, неуважні сусіди, які забувають вимкнути воду, перший та останній поверхи, розташування квартири над підвалом, водойма недалеко від дому.

УВАГА: причина може бути одна або відразу кілька.

Як унормувати вологість в оселі

Раціональний і найлегший спосіб – купити осушувач повітря. Пристрій спеціально розроблено, аби забезпечувати у приміщенні оптимальний рівень вологості та контролювати процес її коливань.

Багато хто вважає, що осушувач повітря – прилад для разової акції. Якщо причини вогкості усунуті, повітря осушене, навіщо тоді ще потрібен пристрій? Але у сертифікованих приладах набагато більше опцій, ніж просто вилучення зайвої вологи з повітря.

Є цілі мультисистеми, наприклад осушувач повітря TIBO Smart 12 від британського виробника Mycond, що потужно фільтрує й видаляє з повітря великі часточки пилу й шерсть домашніх тварин та має вбудований мережевий адаптер для керування приладом на відстані. Завдяки різним режимам осушувач повітря працює як на безперервне осушення, що дає змогу за лічені години висушити до 5 кг білизни, так і на автоматичний контроль і сон.

У першому випадку пристрій самостійно контролює від початку виставлений параметр вологості і вмикається за найменших відхилень від норми. У другому – працює настільки безшумно, що його можна залишати увімкненим на ніч у дитячій.

Як бачите, нічого складного у створенні ідеального мікроклімату в міській оселі немає. Потрібне лише бажання дихати чистим повітрям і трохи терпіння, щоб розібратися у розмаїтті моделей багатофункціональних осушувачів повітря.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.