Експерти назвали 5 сценаріїв закінчення війни в Україні

Експерти назвали 5 сценаріїв закінчення війни в Україні

Війна в Україні / фото: DW

На думку світових аналітиків, перемога України у війні буде переконливою та беззаперечною, а на Росію чекає неминуча поразка. Проте зарубіжні експерти розділилися у думках, як саме це відбудеться і коли.

Про це пише видання BBC.

Наступ навесні 2023 року стане ключовим

Таку думку висловив заступник директора Інституту стратегічних досліджень Майкл Кларк. Він вважає, що Кремлю треба якось пережити зиму, аби мати можливість відправити на фронт в наступному році ще 250 тисяч “мобіків”.

Він зауважив, що обидві сторони могли б узяти паузу. Але якщо її не буде, то українці зможуть продовжувати наступ на Донбасі, бо вони краще екіпіровані та мотивовані. Враховуючи, що Путін не планує зупинятися, він може покладатися лише на весну, наголошує Кларк.

Україна поверне усі свої території

Такий прогноз озвучив науковець з Вашингтона Андрій Піонтковський. На його думку, Україна зможе виграти та повністю відновити свою територіальну цілісність не пізніше весни 2023 року. Цьому сприятимуть відразу два чинника – безпрецедентна в сучасній історії війни вмотивованість українського народу і усвідомлення Заходом масштабів історичного виклику, з яким йому довелося зіткнутися. 

На думку експерта, Мелітополь може стати ключовою точкою бойових дій. Звільнення міста дозволить ЗСУ підійти  до Азовського моря і перекрити росіянам зв’язок із Кримом.

До кінця війни ще далеко

Таку думку висловила Барбара Занчетта з відділу вивчення війни у Королівському коледжі Лондона. Вона наголосила, що зима буде важкою, і росіяни продовжать атакувати українську інфраструктуру, аби зламати моральний дух українців. 

Занчетта схиляється до думки, що сама війна може затягнутися і триватиме до кінця 2023 року. За її оцінкою, перспективи переговорного процесу наразі похмурі, і щоб почати наближатися до нього, одній стороні доведеться змінити свої основні вимоги. 

На Росію чекає лише поразка

На цьому наголосив колишній командувач армії США в Європі Бен Ходжес. Він зауважив, що наразі рано планувати парад Перемоги у Києві. Водночас динаміка свідчить про те, що Україна здобуде перемогу, ймовірно, у 2023 році, а поступове згортання військово-морської присутності росіян у Севастополі може тривати до 2025 року.

“Коли я бачу рішучість українського народу та солдатів, а також стрімке поліпшення матеріально-технічної ситуації для України, я не бачу іншого результату, крім поразки Росії”, – наголосив він.

Війна на виснаження триватиме

Таку думку висловив Девід Гендельман, військовий експерт з Ізраїлю. Він наголосив, що у зоні бойових дій перебуває близько половини з 300 тисяч “мобіків”. Решта ж спільно з силами, які звільнилися після відступу з Херсона, залишилася. І цієї кількості достатньо, щоб розпочати новий наступ.

Він переконаний, що вірогідним є продовження нинішньої тактики ворога спрямованої на повільне розтирання українських сил на вузьких напрямках, а також повільне просуванням. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.