Експерти розповіли, до чого може призвести відмова від бананів

Експерти розповіли, до чого може призвести відмова від бананів

Чому не можна відмовлятися від бананів / фото: DIP

Банани належать до недорогих, але смачних продуктів, якими можна легко насититися. Крім того, в них міститься досить багато поживних речовин, необхідних для людського організму. Особливо багато в бананах міститься калію, вітаміну С та магнію. Вони обов’язково повинні бути присутніми в раціоні кожної людини.

Про це повідомляє Eat this, not that.

Якщо ж банани все ж таки були виключені з раціону, то дуже скоро можна буде помітити перші зміни, які виникнуть з організмом внаслідок низьковуглеводної дієти.

У недозрілих бананах є досить багато крохмалю резистентного типу. Він у свою чергу має пребіотичний ефект. Якщо говорити більш простою і зрозумілою мовою, то саме цим крохмалем харчуються ті корисні бактерії, що знаходяться у травному тракті. Якщо з раціону прибрати повністю банани, це призведе до того, що корисні бактерії в кишечнику не будуть отримувати потрібної їм їжі і не зможуть повноцінно розмножуватися.

Протеїновий батончик після тренування можна замінити бананом середнього розміру, в якому міститься майже 517 міліграм калію. Це 11% від добової норми. У разі нестачі калію в організмі можуть виникнути досить серйозні м’язові спазми.

Деякі люди перестають вживати банани для того, щоб схуднути, але навіть не здогадуються, що ефект може бути повністю протилежним. У 2017 році було проведено нове дослідження, яке продемонструвало, що вживання навіть незначної кількості резистентного крохмалю до їжі допомагає знизити споживання калорій мінімум на 14%. У той же час, якщо вживати банани, що дозріли, такого ефекту досягти не вдасться. Незважаючи на це, банани можуть призвести до втрати ваги.

Якщо є проблеми з підвищеним тиском, банани обов’язково повинні залишатися в меню. За рахунок отримання великої кількості калію, вони можуть допомогти нормалізувати артеріальний тиск, що було доведено фахівцями ще у 2005 році. Фрукт насправді дуже корисний, тому немає жодного сенсу його виключати з раціону.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.