Експерт з’ясував, що насправді стало причиною катастрофи «Титаніка»

Експерт з’ясував, що насправді стало причиною катастрофи «Титаніка»

Встановлено причину катастрофи Титаніка / фото: Ansar News

Жахлива катастрофа стала причиною виникнення величезної кількості таємниць відразу після того, як сталася аварія відомого в усьому світі корабля. Титанік зіткнувся з величезним айсбергом, коли вирушив у свій перший рейс із Саутгемптона, що у Великобританії до Нью-Йорка. Сталося це 15 квітня 1912 року. До сьогодні фахівці намагаються встановити, чому ж айсберг був помічений надто пізно.

Про це повідомляє Daily Express.

Письменник та історик із Великобританії Тім Малтін протягом шести років займався вивченням розповідей тих людей, які пережили катастрофу. Він упевнений у тому, що причиною краху корабля стало оптичне явище, яке багато хто називає міражем. Саме воно не дозволило екіпажу вчасно виявити айсберг та уникнути зіткнення. Звернути увагу варто на те, що вказувалося безліч різних причин, але більшість із них Малтін зміг спростувати, коли проводив власне розслідування.

«Люди говорили про різні причини краху корабля. Багато хто розповідав, що капітан Сміт був дуже п’яний, але насправді він ніколи не пив у морі. Майже всі свідки події говорили про те, що ніч була неймовірно ясною, але при цьому на горизонті було помічено дивний серпанок. Саме тому я почав замислюватися про таке явище, як міражний серпанок. У такому разі людина може на його думку бачити набагато більшу відстань, ніж є насправді», – зазначає вчений.

Йдеться також про те, що ця ілюзія виникла тоді, коли корабель пропливав у тій частині Атлантичного океану, де тепла течія Гольфстріму зустрічаеться з крижаними водами Лабрадорської течії. Таке явище, як теплова інверсія, спричинило те, що холодне повітря стало виконувати роль лінзи, яка заломлювала світло вниз. Саме через це екіпаж Титаніка бачив тоді більшу відстань, ніж вона була насправді. Крім того, серпанок міг мати такий самий колір, як і айсберг. Екіпаж мав менше хвилини після того, як побачив айсберг, щоб відреагувати.

На борту Титаніка було 2400 пасажирів. Внаслідок катастрофи загинуло понад 1500 тисяч людей. Уламки «непотоплюваного» судна вдалося знайти на дні Атлантичного океану лише 1985 року. Вони розташувалися на глибині майже 4 кілометри. Фахівці зазначили, що корабель швидко розпадається на частини, тож найближчим часом він може бути назавжди втрачений.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.