Експерт розповів, з якою метою в РФ затримали американського журналіста

Експерт розповів, з якою метою в РФ затримали американського журналіста

Еван Гершкович / фото: 24 канал

Відомого журналіста видання The Wall Street Journal Евана Гершковича затримали у Росії за підозру у “шпіонажі”. Американські медіа і особисто президент США Джо Байден вимагають звільнення журналіста.

Про це 24 Каналу розповів громадський і політичний діяч зі США, депутат окружних зборів округу Рок штату Вісконсин Юрій Рашкін. 

Він припустив, що американський журналіст, маючи російське коріння (його батьки виїхали до США з СРСР) та вільно розмовляючи російською мовою, напевно сподівався, що влада РФ його не чіпатиме. До того ж, за повідомленням ФСБ, Гершкович мав акредитацію МЗС Росії для роботи журналістом.

За офіційною версією журналіста звинувачують у шпигунстві, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 20 років. Однак на думку Рашкіна, арешт американського журналіста схожий на захоплення заручників. Громадський діяч нагадав про обмін російського торговця зброєю Віктора Бута, який перебував в американській в’язниці, на баскетболістку Бріттні Грайнер, яку затримали в Росії за нібито зберігання наркотиків.

Американський експерт вважає, що Путін оцінив таку схему обміну як робочу і тому наразі потребує нових заручників. Зокрема, Евана Гершковича Москва, ймовірно, хоче використати як важіль у перемовинах з США.

Рашкін зауважив, що ця ситуація схожа на інцидент, що трапився у Радянському союзі у 1986 році. Тоді КДБ було заарештовано американського журналіста Ніколаса Данілова з видання Newsweek. Він перебував під арештом 20 днів, а потім його обміняли. Втім, Рашкін висловив сумнів, що Гершковича обміняють за 20 днів.

“Сподіваюсь, що Росія, якщо хоче, щоб їй хоч хтось вірив, поверне Гершковича його родині та країні. І в Москві знайдуть інший спосіб просування своїх інтересів. Але варвари є варвари”, – наголосив Юрій Рашкін.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.