Експерт розповів, яка вигода РФ у конфлікті між Косово та Сербією

Експерт розповів, яка вигода РФ у конфлікті між Косово та Сербією

Конфлікт Сербії та Косово / фото: 24 канал

Російська Федерація може отримати вигоду через те, що між Косово та Сербією загострилася ситуація. За рахунок цього ЗС РФ можуть відвернути інші країни від усіх тих злочинів, які вони щодня скоюють на території України. Свою думку з цього приводу висловив дипломат та політик Маркіян Лубківський.

Про це повідомляє УНІАН.

Експерт підкреслив те, що на сьогоднішній день Росія ще не втрутилася у конфлікт, що виник між двома сторонами, але це може змінитися в будь-який момент.

«РФ цілком здатна скористатися загостренням ситуації для того, щоб зробити слабкішим президента Сербії Вучича і тим самим створити додаткове джерело напруги. Якщо це станеться, то світове суспільство одразу ж почне відволікатися від ситуації, яка склалася в Україні. Відповідно, вдасться приховати частину злочинів, вчинених російською армією», – каже Лубківський.

Водночас політик припускає, що спроби будуть здійснені, але вони можуть не принести росіянам жодного результату. Звернути увагу варто на те, що конфлікт вже давно не новий і раніше він проходив кілька фаз загострення.

«Ситуація, яка виникла між Косово та Сербією, досить стара. Конфлікт неодноразово загострювався і обидві сторони сипали погрозами, але зрештою жодних дій не робилося», – додав експерт.

Сторони намагаються всіма можливими способами домовитися, адже ніхто з них не має бажання розпочинати прямий військовий конфлікт.

31 липня у північній частині Косово почалися проблеми через те, що змінили правила проїзду. Відразу ж Олександр Вучич, президент Сербії, почав говорити, що Косово готує напад на півночі країни. Водночас Альбін Курті, прем’єр Косово, почав звинувачувати у проблемах Вучича, а також директора Офісу з Косова та Метохії. Представники НАТО зробили заяву, що будь-якої миті готові втрутитися в ситуацію, якщо виникне така потреба.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.