Експерт розповів, хто перемагає в інформаційній війні

Експерт розповів, хто перемагає в інформаційній війні

Ростислав Смірнов / фото: vechirniy.kyiv.ua

Україна вдало відбиває усі інформаційні атаки і перемагає в інформаційному протистоянні з Росією. Втім, зараз ситуація в інформаційному просторі стає дедалі складнішою, але контрольованою.

Про це Оnline.ua розповів політичний експерт та ексрадник МВС Ростислав Смірнов.

На думку експерта, зараз Україні вдається відбивати усі інформаційні атаки і перемагати в інформаційній війні з Росією. Так було не завжди, зазначив експерт і згадав 2014 рік, де українці “абсолютно і тотально програли в інформаційній війні”.

“Я можу заявити, що ми перемогли у інформаційній війні. Зараз ситуація стає дедалі складнішою, але контрольованою, бо надзвичайно важко тримати якусь ейфорію або тримати планку на довгий період часу”, – сказав Смірнов.

Експерт наголошує на тому, що за дев’ять років війни з РФ, Україна зробила надзвичайно велику кількість висновків, що дало змогу утримувати ситуацію на інформаційному фронті. Тож на сьогодні, ми здатні успішно відбивати більшість інформаційних атак ворога та ефективно працювати в інфопросторі росіян, вважає Смірнов. Експерт наголосив, що зараз є ряд українських телеграм-каналів, які працюють на території РФ як нібито російські і країна-агресор про їх існування навіть не здогадується. 

Ексрадник МВС наголосив, що росіяни продовжують запускати достатньо багато ІПСО на Європу, і це відбувається кожного дня. При цьому, росіяни докладають зусиль, аби закидувати українців “фейками”, що викликають у суспільстві найбільше розголосу. Крім того, росіяни аналізують локальні суперечки між українцями і відслідковують “скандали”, де залучено багато ботів – це допомагає ворогу генерувати нові “фейки” та використовувати інформацію у свою користь.

Смірнов підкреслив, що Україна успішно працює з усіма міжнародними партнерами в плані інформаційної гігієни. Також він назвав кілька факторів, які впливають на успішне ведення Україною інформаційної війни. До них відносяться: ефективна робота президента та його комунікації з міжнародною спільнотою; вивчення помилок 2014 року та робота над ними; робота українських дипломатів, які значною мірою вплинули на ситуацію.

Експерт резюмував, що показником ефективної оборони Україна на інформаційному просторі є те, “як у світі довіряють Україні і як Росії”.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.