Експерт розповів, чи залишається загроза блекауту в Україні

Загроза блекауту / фото: Getty Images
Україна подолала найнебезпечнішу ситуацію в енергосистемі. Наразі енергетика країни працює стабільно і її стан буде покращуватись з кожним тижнем. Загроза блекаутів минула, втім певний дефіцит електроенергії може виникнути навесні.
Про це розповів 24 каналу директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
За його словами, найскладніша ситуація з енергетикою була в листопаді та грудні минулого року, а з січня 2023-го енергетики запровадили новий метод реагування на обстріли. Експерт впевнений, що загроза повного відключення електроенергії вже минула. Однак повністю вона не зникла, адже війна триває.
“Починаючи з січня, ми почали виходити з цієї надзвичайно ризикованої зони, насамперед через те, що наші енергетики запровадили новий метод реагування на обстріли. Вони почали реагувати не реактивно, а проактивно, розвантажуючи систему напередодні ударів”, – повідомив Володимир Омельченко і відзначив при цьому якісну роботу системи ППО.
Експерт вважає, що стабільність роботи енергосистеми й ситуація вцілому буде ставати кращою за рахунок міжнародної допомоги. Однак, є інша проблема – збитки, яких зазнає наша енергетика. При цьому, Омельченко звернув увагу на те, що нинішня модель ринку електричної енергії в Україні вимиває кошти в енергетичних підприємств.
“По суті вся наша енергетика працює зі збитками та субсидує населення і бізнес. Тому це не може так довго продовжуватись. Якщо не виправити ці недоліки нашого енергоринку, тобто не перейти на європейську прозору систему ринку, то у нас дефіцит може відновитись і залишатись досить довгий час,” – сказав Омельченко.
Водночас директор енергетичних програм Центру Разумкова попередив, що у квітні 2023 року може виникнути дефіцит у зв’язку з початком регламентних робіт по ремонту блоків.
Військовий експерт розповів, наскільки важлива оборона Бахмута
Західні союзники не вірять в успішність наступу Росії на сході – CNN