Експерт пояснив, чи змінить мобілізація в Росії ситуацію на фронті

Експерт пояснив, чи змінить мобілізація в Росії ситуацію на фронті

Мобілізація в РФ / фото: ТСН

Окупаційні війська в Україні мають чисельну перевагу, але їм не вистачає технічного ресурсу, адже ЗСУ знищує військову техніку на полі бою. Дефіцит важкої техніки у “другої армії світу” позначився на ситуації на фронті – на передові позиції ворог почав виводити дедалі менше танків.

Про це 24 каналу розповів колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

На думку Ступака, Росія дійсно має набагато більший мобілізаційний ресурс, аніж Україна. Однак в окупаційного війська немає переваги щодо технічного потенціалу.

“Вони можуть робити техніку часів Брєжнєва або Хрущова й роблять це, але технологічної техніки у них вже не буде”, – сказав експерт Українського інституту майбутнього.

Він зазначив, що зменшення важкої військової техніки у армії РФ пов’язане не лише із регулярним її знищенням українськими силами, а й з тим, що загарбники почали виводити менше важкої техніки на передові позиції. Зараз окупанти намагаються діяти здебільшого артилерією та живою силою, а вже потім, коли ситуація покращиться, виводити в бій танки.

Ступак вважає, що за нинішніх умов росіяни не можуть створювати танки у тій кількості, яка була раніше. Вони можуть відновлювати та ремонтувати їх, але не здатні встигати за втратами, які мають. Це пов’язано з тим, що у Росії вже немає доступу до високотехнологічних ресурсів, які є у всього розвинутого світу. Навіть Китай, на який країна-агресорка покладає неабиякі сподівання, вже починає дуже обережно контактувати з нею.

“Вся допомога, на яку може розраховувати Росія – Північна Корея, Іран і Китай, але дуже обережно. Весь цивілізований світ починає її ігнорувати”, – зауважив Ступак.

Тож, чим далі Росія продовжуватиме мобілізацію, тим більше проблем із забезпеченням цих “вояк” у неї буде. За словами експерта, кожна наступна хвиля мобілізованих заздритиме попередній, оскільки буде забезпечена ще менше.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.