Експерт пояснив, чому після відключення світла пропадає мобільний зв’язок та інтернет

Експерт пояснив, чому після відключення світла пропадає мобільний зв’язок та інтернет

Чому після відключення світла пропадає мобільний зв’язок та інтернет / фото: freepik.com

У разі відключення електрики українці зіткнулися з відсутністю мобільного зв’язку та інтернету. Експерт ринку телекомунікації Роман Хіміч в одному з інтерв’ю детально розповів, чому це відбувається.

Про це повідомляє Українське радіо.

Роман Хіміч серед ключових причин відсутності мобільного зв’язку та інтернету при відключенні електроенергії називає те, що побудовані операторами мережі не розраховані на стабільне та тривале відключення через пошкодження енергооб’єктів ударами ракет та дронів.

Фахівець наголошує, що для надання послуг телекомунікацій потрібна наявність електрики не тільки у провайдера та його абонентів. Існують також проміжні елементи – базові станції, комутатори тощо. Через стабільні обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури багато об’єктів не витримує якраз довгих і постійних відключень. Як тільки зникне напруга в мережі загального користування, провайдер має один вихід – це активувати резервні джерела живлення. Тут можуть застосовуватися акумулятори та дизель-генератори, другий варіант вважається великогабаритними, тому віддають перевагу першому.

Роман Хіміч зауважив, що оператори вибирають акумулятори, які здатні протриматись 5-6 годин. Після закінчення цього періоду акумулятор сідає. Через тривале вимкнення акумулятори просто не встигають перезаряджатися. На думку експерта, для зниження масштабу проблеми зникнення зв’язку слід забезпечити критичним статусом об’єктів зв’язку.

Є така категорія споживачів, яку при відключенні енергоенергії тримають до останнього. Це стосується об’єктів медицини, каналізації, інфраструктурних споруд, водопроводів тощо. Через те, що оператори не отримали статусу особливого користувача, у плані пріоритету з енергопостачання вони стоять разом із звичайними споживачами. Роман Хіміч наголошує, що потрібно надати об’єктам зв’язку статус критичних.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.