Експерт пояснив, чому РФ продовжує обстрілювати Зміїний

Експерт пояснив, чому РФ продовжує обстрілювати Зміїний

Острів Зміїний / фото: Maxar Technologies

Буквально на другий день з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну було окуповано острів Зміїний, але ЗСУ вдалося повернути його назад під свій контроль. Після того, як окупанти втекли з острова, вони продовжують його обстрілювати. Про те, які причини обстрілів Зміїного, докладніше розповів військовий експерт Михайло Жирохов.

Про це повідомляє 24 канал.

Фахівець зазначає, що найкращим доказом того, що окупанти не просто здалися, а втекли з острова Зміїний, є те, що вони якийсь час тому обстріляли його за допомогою фосфорних бомб. Таким чином вони спробували “замісти сліди” і знищити ті комплекси, які залишилися після їхньої присутності на острові. Це окупантам потрібно було для того, щоб ними не заволоділи українські військові чи західні партнери.

«На острові могли залишатися блоки або якась секретна апаратура, яку й спробували знищити росіяни. Вони, мабуть, дуже боялися, що всі ці комплекси можуть потрапити до рук ЗСУ або ж до західних партнерів», – каже Жирохов.

Звернути увагу варто на те, що якщо вдарити по комплексу «Панцер-С1», то немає жодної гарантії того, що машина згорить повністю. У такому випадку можна лише частково пошкодити установку або її кабіну. У зв’язку з цим острів Зміїний було додатково обстріляно, щоб знищити все те, що на ньому залишилося.

Це також може бути свідченням того, що окупанти панікували, коли тікали з острова. Вони не мали можливості та часу для того, щоб евакуювати свою техніку. Михайло Жирохов наголосив, що тепер ризики висадки повітряного чи морського десанту на Одещину значно знизилися. Адже загарбники не мають достатнього прикриття, щоб провести таку операцію.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.