Єгипетські археологи знайшли 2000-річну Книгу мертвих

Єгипетські археологи знайшли 2000-річну Книгу мертвих

Книга мертвих / фото: Ministry of Tourism and Antiquities

В Інтернеті з’явилися знімки Книги мертвих. Її нещодавно знайшли в Саккарі. На її сторінках можна побачити зображення древніх богів, а також текст мертвою мовою. Документу понад дві тисячі років. Опублікувало фотографії Міністерство туризму та старожитностей Єгипту.

Про це повідомляють Новини Планети.

Книга мертвих лежала в гробниці поруч з пірамідою Джосера. І те, що ми називаємо книгою, взагалі відрізняється від Книги мертвих. Другий варіант являє собою збірник сувоїв. Так-так, тих самих папірусних сувоїв. Просто археологи придумали такий термін, щоб якось позначити ті тексти, які регулярно траплялися в гробницях. Стародавні єгиптяни вірили, що ці тексти допоможуть душам мертвих, відправиться на той світ і знайти там спокій.

Довжина саккарського сувою, що на фото приблизно 16 метрів. Його знайшли ще у 2022 році. Спочатку необхідно було його відновити, тому що деякі фрагменти розсипалися. Але тепер він красивий і відновлений красується в Єгипетському музеї в Каїрі.

Папірус знайшли в згорнутому вигляді. Відомо, що сувій лежав в труні єгиптянина, якого звали Яхмос. У посмертному папірусі його ім’я згадується більше ніж 250 разів. Він жив приблизно у 2300 році до нашої ери. Ця ера характеризується початком правління династії Птолемеїв.

Це дивно, що сувої зберігаються по дві тисячі років і ми їх можемо бачити. Про це говорять і археологи й вчені. Між іншим, зараз технології дозволяють не розгортати сувої, щоб їм не нашкодити.

Аналіз саккарського папірусу показав, що його написали чорним і червоним чорнилами. Напис говорить про те, що його створив справжній професіонал. У Книзі мертвих є ілюстрації: Осіріс і бог підземного світу. Осіріс зображений з короною на голові. Йому підносять різні дари: фрукти, прикраси, шати та ін. Також можна побачити намальовані човни, які пливуть по річці Ніл і багато інших цікавих зображень.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.