До Землі наближається «новорічна комета»: що про неї відомо

До Землі наближається  «новорічна комета»: що про неї відомо

Новорічна комета / фото: ВВС

До нашої планети наближається комета С/ 2022 Е3 (ZTF). Якщо у вас є бінокль, можна буде спостерігати за нею. Вона пронесеться через Сонячну систему ближче до Нового року. Зараз астрономи вже спостерігають за нею через професійні телескопи.

Про це повідомляє Forbes.

Комета C / 2022 E3 (ZTF) була відкрита цього року. Напередодні Різдва вона почала наближатися до Сонячної системи, ось і почали її називати вчені «різдвяною». Астрономи кажуть, що піку яскравості С/2022 Е3 досягне приблизно через тиждень, на початку січня.

Це досить цікавий об’єкт в космосі для досліджень і спостережень. Спочатку, вчені порахували, що це звичайний астероїд, яких просто величезна кількість. Але при більш ретельних спостереженнях виявили головну відмінну рису — хвости комети (іонний і пиловий)!

Виявили космічний об’єкт у березні 2022 року за допомогою Zwicky Transient Facility. До речі, позначення Е3 вказує на те, що її відкрили в 3 місяці 2022 року, а буква Z – відсилання до пристрою, за допомогою якого її засікли в космосі.

Зараз вона пролітає в сузір’ї Північна Корона, очікується, що світіння комети стане яскравішим у два рази, і вона буде більш помітна. Її дійсно можна буде побачити в досвітній час. У перших числах січня за С / 2022 Е3 можна спостерігати від заходу до світанку. І вже 12 січня вона буде пролітати максимально близько до Сонця.

До Землі комета наблизитися тільки 1 лютого 2023 року, а потім назад полетить до краю Сонячної системи. Вчені припускають, що напередодні Різдва (за біблійними розповідями) над небом пролітала комета Галлея. Саме її згадували, як різдвяну зірку, і ось тепер історія фактично повторилася. Багато людей вже вкладають в це явище позитивний сенс.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.