До Землі на великій швидкості наближається двокілометровий астероїд

До Землі на великій швидкості наближається двокілометровий астероїд

Астероїд 7335 наблизиться до Землі 27 травня / фото: freepik

27 травня біля Землі пролетить величезний астероїд. Його швидкість польоту сягає 72 тисячі кілометрів за годину. Представники НАСА через його величезний розмір віднесли космічне тіло до потенційно небезпечних.

Астероїд отримав від спеціалістів назву 7335 (1989 JA). Попередні розрахунки продемонстрували те, що відстань між космічним тілом і Землею складе менше ніж 2,5 мільйона миль – приблизно десять відстаней між нашою планетою та Місяцем. Незважаючи на те, що відстань досить велика, об’єкт все одно був віднесений до потенційно небезпечних. Причиною цього є те, що астероїд має величезний розмір, а також може змінити будь-якої миті траєкторію свого польоту і збитися із заданого курсу.

Якщо це станеться, то руйнування на Землі будуть катастрофічними. Діаметр космічного тіла досягає біля 2000 метрів і рухається воно зі швидкістю 72 тисячі кілометрів за годину. Щоб було зрозуміліше, така швидкість руху перевищує приблизно в 20 разів швидкість кулі, що летить.

Фахівці не можуть на сьогоднішній день встановити хоча б приблизну масу астероїду. У той же час є інформація щодо того, що космічне тіло належить до навколоземних об’єктів. Він іноді наближається до нашої планети. Наступне зближення астероїда 7335 та Землі відбудеться не скоро – 23 червня 2055 року. При цьому відстань буде набагато більшою. Приблизно в 7 разів більше, ніж очікують фахівці 27 травня.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.