До Землі летить астероїд розміром більше за піраміду Хеопса

До Землі летить астероїд розміром більше за піраміду Хеопса

До Землі наближається астероїд / фото: ВВС

Вперше за сто років біля Землі на величезній швидкості пронесеться астероїд більше за піраміду Хеопса. Ця подія відбудеться вже буквально 20 серпня.

Про це повідомляє Newsweek.

Космічний камінь отримав назву 2019 AV13. Його діаметр знаходиться в межах 100-230 метрів. Вчені кажуть, що його можна порівняти з гігантською пірамідою, висота якої сягає 140 метрів. До Землі астероїд буде наближатися на швидкості близько 30 тисяч кілометрів. При цьому він має подолати 13,8 “місячних” відстаней.

Перед цим космічний об’єкт пролітав настільки близько від планети в 1914 році. Наступне зближення відбудеться не раніше 2113 року. Даний астероїд не представляє для Землі абсолютно ніякої загрози.

Звернути увагу варто на те, що більшість космічних каменів розташовані в поясі астероїдів, який знаходиться між Марсом та Юпітером. Усі вони різні за розмірами та можуть сягати у діаметрі від пари метрів до таких, як гігантська Церера,  її діаметр 946 кілометрів.

Частина космічних об’єктів може пролітати повз нашу планету на ще меншій відстані, ніж AW13. При цьому більшість з них має зовсім невеликий розмір. Якщо ж діаметр астероїда великий, то його відносять до групи потенційно небезпечних об’єктів.

Вчені кажуть, що 100 років є середнім значенням для появи гигантского астероїда. Під час підрахунків враховуються в обов’язковому порядку орбіти космічних каменів, кількість об’єктів того чи іншого розміру. Фахівці додали, що на сьогодні існує мінімальний ризик того, що наша планета зіткнеться з великим астероїдом.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.