До України прибула потужна зброя з НАТО: найголовніше за тиждень

Допомога від НАТО / фото: Генштаб ЗСУ
Впродовж минулого тижня країни Альянсу продовжили підтримку України як фінансово, так і наданням потужного озброєння. Зокрема, в українських збройних силах з’явилася далекобійна реактивна система залпового вогню LRU в рамках військової допомоги Франції та зенітно-ракетні комплекси Hawk з Іспанії.
Україна отримала від Франції далекобійну реактивну систему залпового вогню LRU (французька модернізація РСЗВ M270). Про це розповів міністр оборони України Олексій Резніков.
«До України прибув 4-й брат з родини «довгої руки» – LRU з Франції! Українська армія тепер ще потужніша для стримування та знищення ворога. Це видимий результат дружби між президентами Володимиром Зеленським і Еммануелем Макроном.
Нова військова допомога у кінці листопада прибула з Німеччини. До пакету входять: три мостоукладальні танки BIBER, вісім надводних безпілотників та 12 прикордонних автомобілів. Крім цього Берлін анонсував передачу семи самохідних артилерійських установок Gepard і 100 тисяч аптечок.
З Іспанії до України надійшли перші американські зенітно-ракетні комплекси Hawk (“Яструб”), вкрай необхідні для нашої оборони. Повідомляється, що ЗРК Hawk має середню дальність враження і слугує для знищення літаків, а в пізніх модифікаціях – ще й для перехоплення ракет. За інформацією повітряного командування “Центр”, імовірність ураження повітряної цілі “Яструбом” становить 85%.
Стало відомо, що Словаччина передала Україні 30 бойових машин піхоти БМП-1 на підставі угоди про круговий обмін з Німеччиною. Про це заявив міністр оборони країни Ярослав Надь.
Анонсовано, що Пентагон розглядає пропозицію компанії Boeing постачати Україні невеликі високоточні бомби, встановлені на ракети, які мають дальність ураження приблизно 150 кілометрів. Мова йде про систему Ground-Launched Small Diameter Bomb (GLSDB) — «Бомба малого діаметра наземного базування». Використання GLSDB дозволить українським військовим вражати російські об’єкти в тилу. Згідно з планом Boeing Україні можуть поставити GLSDB уже навесні 2023 року.
В ISW розповіли, про що домовилися Москва та Мінськ на зустрічі
РФ витрачає в Україні боєприпаси швидше, ніж виробляє — розвідка США