До Сватово прибули російські сапери: що задумали окупанти

До Сватово прибули російські сапери: що задумали окупанти

Окупанти / фото: DW

До тимчасово окупованого Сватова прибув російській інженерно-саперний підрозділ. Військові вивчатимуть можливість підривання дамби місцевого водосховища аби сповільнити просування ЗСУ на Луганщині.

Про це повідомляється на сайті Центру національного спротиву.

Таким чином ворог розраховує сповільнити темп просування українських збройних сил на цій ділянці фронту. При цьому окупанти мають намір звинуватити Україну в підриві дамби Сватівського водосховища на Луганщині.

“Зауважимо, що такі дії є навмисним  руйнування української інфраструктури й не мають доцільності, адже не змінюють положення сил на фронті. Також звертаємо увагу, що росіяни можуть використати підрив дамби задля приводу для депортації місцевого населення”, – йдеться у повідомленні і наголошується, що всі відповідальні за цей злочин будуть зафіксовані й не уникнуть покарання.

Ймовірні наслідки підриву дамби у Сватовому прокоментував речник Східного угруповання військ Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

“Це ускладнить суттєво рух наших військ за потреби проводити там певні операції. І зрозуміло, що певну екологічну шкоду це нанесе”, – зазначив речник. 

За його словами, підрив дамби вимагає розрахунку, певної кількості вибухівки та підготовлених спеціалістів і певного часу.

“Наскільки росіяни серйозно це намагаються зробити чи роблять лише інформаційні вкиди – ми будемо бачити”, – додав Череватий.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.