До Києва прибув генсек НАТО Єнс Столтенберг: що відомо

До Києва прибув генсек НАТО Єнс Столтенберг: що відомо

Єнс Столтенберг і Зеленський / фото: 5 канал

Глава Північноатлантичного Альянсу здійснив перший візит до України після початку повномасштабного вторгнення Росії. Під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським він засвідчив підтримку нашої держави напередодні контрнаступу і вчергове наголосив на тому, що російська агресія має бути зупинена.

Про це повідомляють Новини Планети.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прибув з неаноснованим візитом до Києва у четвер, 20 квітня. У першу половину дня глава Альянсу вшанував пам’ять загиблих українських військових на Михайлівській площі у центрі Києва, а також відвідав місто Буча Київської області, звільнене навесні 2022 року від російських окупантів. 

Під час свого візиту до столиці України генсек НАТО зустрівся з президентом України та іншими високопосадовцями. Володимир Зеленський високо оцінив візит Столтенберга до Києва і заявив, що це багато чого означає для нашої держави, адже трактується як знак, що Альянс готовий розпочинати нову главу у відносинах з Україною – главу амбітних рішень.

Під час зустрічі було обговорено кілька нагальних питань, серед них:

  • Майбутнє засідання в форматі Rammstein, яке відбудеться 21 квітня. На ньому планується обговорення збройної підтримки активних дій нашої армії;
  • Надання гарантій безпеки для України;
  • Участь у Вільнюському саміті НАТО, який відбудеться 11 – 12 липня, на який запрошено Володимира Зеленського;
  • Стимулювання партнерів щодо постачання деяких видів зброї, насамперед, далекобійної зброї, сучасної авіації, артилерії та бронетехніки.

Зі свого боку Єнс Столтенберг високо оцінив хоробрість ЗСУ та стійкість українського народу, а також наголосив, що російська агресія має бути зупинена. Генеральний секретар зазначив, що приїхав сьогодні з простим сигналом: НАТО стоїть разом з Україною.

“Майбутнє України – в євроатлантичній родині. Майбутнє України – в НАТО. З цим погоджуються всі члени Альянсу”, – сказав Столтенберг.

Водночас, генсек НАТО звернув увагу на те, що країни-члени Альянсу зараз “сфокусовані на тому, щоб Україна перемогла” у війні проти Росії і щоб “надалі залишалась суверенною, незалежною демократичною державою в Європі”.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.