До кінця літа Україна може звільнити Крим, але є умови – Бен Ходжес

До кінця літа Україна може звільнити Крим, але є умови – Бен Ходжес

Бен Ходжес / фото: РБК Україна

Деокупація кримського півострова стане реальністю, якщо Україна отримає у достатній кількості далекобійну зброю від партнерів. Це створить умови для знищення логістичних ланцюгів ворога і зробить Крим пасткою для росіян.

Таку думку висловив американський генерал Бен Ходжес в ефірі Тараса Березовця.

За словами Ходжеса, звільнення тимчасово окупованого Криму цілком імовірне до кінця літа 2023 року. Однак для цього є дуже важлива умова – надання західними партнерами далекобійної високоточної зброї у достатній кількості. 

“Я вірю, що Україна може звільнити Крим до кінця серпня цього року. Якщо, і це велике “якщо”, Захід забезпечить потреби України, щоб вона зробила Крим неефективним для російських військових”, – заявив Ходжес.

Своєчасне отримання Україною цих засобів дозволить завдавати точних ударів по цілях ворога з далекої відстані. При цьому генерал підкреслює, що питання про те, яким засобом атакувати – це вже інше і менш важливе питання. Якщо українські сили зможуть знищити військові штаби та логістичні маршрути ворога, то вдасться підірвати або унеможливити ефективність піхотних військ РФ та артилерії.

Військовий закликав ЗСУ руйнувати всі шляхи, які ведуть до Криму, зокрема, не допустити відновлення Керченського мосту. Також вкрай важливим, на його думку, є нанесення ударів по цілях у Джанкої, Севастополі та Саках. Генерал підкреслив, що Україні добре відомі місця розташування баз та всі логістичні ланцюги, тому окупантам фактично не буде де ховатися.

Бен Ходжес впевнений, що після перших ударів по військових цілях високоточною зброєю чимало росіян втікатимуть з Криму, бо півострів стане для них пасткою. Втрати серед цивільних будуть мінімальними, якщо ЗСУ використовуватимуть точну зброю, і це зовсім інший метод ведення війни, ніж той, який обрала Росія, зазначив Ходжес.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.