До 2100 року половина Землі увійде до нових кліматичних зон

Ураган / фото: pixabay.com
Дослідження показало, що найбільші зрушення в бік нового клімату очікуються в холодних кліматичних зонах Європи та Північної Америки. Найрізкіші зміни відбудуться в полярній зоні і це один із найнеприємніших результатів дослідження, який показує, наскільки наша планета вже змінилася.
Про це пише ScienceAlert із посиланням на журнал Earth’s Future.
Наша планета балансує на межі кількох переломних моментів, які в певний момент запустять ланцюгову реакцію екологічних змін.
Нове дослідження, що моделює майбутнє Землі до 2100 року, показує: фундаментальні поступові зміни температури й опадів можуть змінити клімат настільки сильно, що доведеться перемальовувати карти, які вперше складені в 1880-х роках.
Вчені попереджають, що людству слід готуватися до екстремальних хвиль тепла, посухи, повеней та штормів. Ці природні катаклізми ставатимуть дедалі частішими та інтенсивнішими.
За прогнозами кліматологів, до кінця століття від 38% до 40% світового суходолу перебуватиме в іншій кліматичній зоні, ніж сьогодні. Вчені зазначають, що зараз території з посушливим кліматом займають близько 30% суші, а до 2100 року вони покриватимуть вже 34%.
Суттєвих змін зазнає й тропічна зона. За прогнозом вчених, до 2100 року тропічний клімат розшириться з 23% до 25% суші Землі, а кількість посушливих територій зросте з 31% до 34%. Такі зміни можуть негативно вплинути на системи виробництва продуктів харчування і призвести до поширення хвороб, що переносяться комарами, у нові області.
Дослідження показало, що найбільші зрушення в бік нового клімату очікуються в холодних кліматичних зонах Європи та Північної Америки. До 2100 року до 89% Європи та майже 66% Північної Америки можуть перейти в іншу кліматичну зону.
Водночас найбільш різкі зміни відбудуться в полярній зоні, яка покривала майже 8% площі суші нашої планети з 1901 по 1930 рік і вже скоротилася до 6,5%. Це один із найнеприємніших результатів дослідження, який демонструє, наскільки сильно змінилась наша планета.
У NOAA склали прогноз космічних подій на цей тиждень