Для чого Путін організував ракетну атаку 9 березня – думка ISW

Для чого Путін організував ракетну атаку 9 березня – думка ISW

Ракетна атака / фото: novoeizdanie.com

Масштабний ракетний обстріл України, що відбувся в ніч на 9 березня в російському Міноборони пояснюють як “відплату за теракти”. Втім, на думку аналітиків удар був завданий аби заспокоїти російські провоєнні та ультранаціоналістичні кола.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики вважають, що Кремль, ймовірно, навмисно запустив ракети, які українська система ППО не може перехопити, щоб досягти результатів у російському інформаційному просторі, незважаючи на скорочення запасів таких ракет. 

Як раніше повідомив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, Росія має до 50 ракет «Кинжал» і використала під час цієї атаки деякі ракети, які вона не може замінити. 

“Президент Росії Володимир Путін, мабуть, використовував ці мізерні ракети в безрезультатних атаках, щоб заспокоїти російські провоєнні і ультранаціоналістичні кола, які переважно закликали його помститися за інцидент у Брянській області 2 березня”, – йдеться у матеріалі ISW.

Російські блогери та пропагандисти раніше вже критикували ракетну кампанію Путіна за те, що вона не змогла змусити Україну “замерзнути” наприкінці лютого та на початку березня перед весняним сезоном.

“Путін, ймовірно, спробував компенсувати ці наративи ще однією ракетною атакою, подібною до тієї, яку Росія провела восени 2022 року, використовуючи сучасні ракети, щоб гарантувати певний збиток Україні”, – вважають аналітики Інституту.

Однак російські блогери переважною більшістю не підтримали вчорашні ракетні удари. На їх думку, Кремлю необхідно докорінно змінити свій підхід до націлювання, враховуючи, що Україна пристосувалася до встановленої схеми атак на свою енергетичну інфраструктуру, йдеться у звіті.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.