Дієтологи розповіли, як помідори впливають на здоров’я людини

Дієтологи розповіли, як помідори впливають на здоров’я людини

Як помідори впливають на здоров’я людини / Фото: freepik.com

Свіжі помідори стануть чудовим доповненням будь-якої страви. При цьому немає жодної різниці, робляться з помідорами бутерброди, салат або вони тушкуються разом з іншими овочами. Цей овоч вважається одним із найбільш соковитих і ароматних з травня та до жовтня. У той же час, помідори підійдуть далеко не всім людям, адже найчастіше саме на них виникає харчова алергія. Крім того, можуть виникати через вживання червоного овоча проблеми із травною системою. Одночасно з цим помідори є сильними антиоксидантами, у складі яких є багато вітамінів та інших важливих для організму речовин.

Про це повідомляє Eat This, Not That.

Помідори захищають шкіру від сонця

Олена Паравантес, доктор медичних наук, говорить про те, що у складі помідорів є безліч каротиноїдів. Це антиоксиданти, які здатні захищати шкіряний покрив від ультрафіолетового випромінювання. У 2017 році було проведено дослідження, результати якого продемонстрували те, що якщо регулярно вживати помідори, можна уникнути виникнення сонячних опіків.

Допомагають покращити настрій

Помідори не тільки позитивно впливають на їжу, а й можуть підняти настрій. Якщо вживати червоні овочі щонайменше двічі на тиждень, то це на 46% знизить ризик появи ознак депресивного стану. Фахівці під час дослідження довели дивовижний факт – інші овочі не дозволяють досягти такого ефекту.

Помідори викликають розлади ШКТ

Не можна в жодному разі вживати помідори, якщо людина страждає на кислотний рефлюкс. Наталі Комова розповіла про те, що у складі свіжих овочів є багато лимонної та яблучної кислот, які дозволяють збільшити рівень кислотності шлунка. Це, у свою чергу, може ще більше посилити ситуацію.

Допомагають краще засвоїти залізо

Помідори належать до тих продуктів, які допомагають засвоюватися поживним речовинам, що знаходиться в їжі. Якщо вони будуть присутні в раціоні, тоді набагато краще засвоюється залізо, яке відіграє дуже важливу роль в організмі. Досягти цього вдається за рахунок великої кількості вітаміну С.

Набагато швидше гояться рани

Вітамін С, який міститься в помідорах, активізує вироблення колагену. Це білок, який присутній у сполучних тканинах і допомагає швидше гоїться ранам. Тому важливо, щоб помідори обов’язково були присутні у раціоні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.