Дієтолог розповіла, від яких хвороб захищає лимон

Дієтолог розповіла, від яких хвороб захищає лимон

Від яких захворювань захищає лимон / фото: pixabay

Лимони вважаються дуже популярними фруктами, які подобаються багатьом людям. Більшість вважають, що в ньому міститься максимальна кількість аскорбінової кислоти, але якщо говорити лише про одну невелику дольку, то це не зовсім так. Дієтолог Світлана Фус докладніше розповіла про те, від яких саме захворювань здатний захистити лимон.

Багато хто говорить про те, що лимон – це джерело великої кількості аскорбінової кислоти і тому він кислий на смак. Як профілактику застуди та для насичення організму вітамінами багато хто використовує лимони, додають їх в різні напої або їдять прямо часточками. Лимон середнього розміру, який важить приблизно 60 грам, може дати організму людини до 30 мг вітаміну С, але це лише третина добової норми. Тільки одиниці здатні повністю з’їсти фрукт, та ще й разом із шкіркою. Тому не варто рахувати, що якщо в день буде з’їдена часточка лимона, то організм отримає достатню кількість вітаміну С.

Звернути увагу варто на те, що в гарячій воді аскорбінова кислота руйнується, тому чай з лимоном не принесе жодної користі. Крім аскорбінової кислоти, у лимонах є невелика кількість вітамінів В6 та В1. Фрукт містить такі мінеральні речовини, як калій та мідь, які переважно перебувають у шкірці. У ньому присутні дуже багато клітковини та пектину.

Лимони містять як вітамін С, так й багато інших корисних компонентів. Основними з них вважаються органічні кислоти, а саме яблучна та лимонна, а також рутин та фітонциди.

 За допомогою флавоноїдів гесперидину та діосміну вдається значно покращити кровообіг, запобігти появі атеросклерозу. У фруктах є нарингенін, ліонен і кумарини, які мають досить сильну протипухлинну дію.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.