Дієтолог назвала продукти, якими можна замінити гречку

Дієтолог назвала продукти, якими можна замінити гречку

Чим можна замінити гречку / фото: pixabay

Гречка вважається неймовірно корисною крупою. Дієтолог Оксана Скиталінська розповіла про те, яку користь вона може принести організму. Крім того, дала деякі поради щодо того, які продукти стануть чудовою альтернативою в умовах жорсткого дефіциту.

Про це повідомляє Індіго TV.

Щороку жителі України споживають приблизно 140 тисяч тонн гречки. На території країни фермери вирощують лише половину. Раніше решта гречаної крупи імпортувалася з Російської Федерації. Цього року дефіцит продукту припав безпосередньо на кінець сезону і до найближчого врожаю ще дуже довго. У зв’язку з цим, найближчим часом ціна може підскочити щонайменше вдвічі.

Дієтолог зазначає, що українці не просто так люблять саме гречану крупу. Причиною цього є величезна користь продукту. У складі гречки є велика кількість вітамінів і різноманітних мікроелементів. У ній є складні вуглеводи. Також є речовини, які мають потужну протизапальну дію. Гречка є чи не рекордсменом за кількістю магнію та калію. Фахівці зазначають, що продукт дозволяє організму отримати достатню кількість ліпотропних речовин. З їхньою допомогою органи очищаються від шкідливих речовин і виводять шкідливий холестерин.

«Гречка вважається універсальним продуктом, адже в ній є абсолютно все те, що в незначних кількостях є у рисі, вівсянці, сочевиці, пшоні та інших крупах», – зазначає Скиталінська.

На сьогоднішній день у країні склалася складна ситуація з крупою. Якщо вона і буде присутня на полицях магазину, то її вартість буде далеко не кожному по кишені. У зв’язку з цим слід знати, чим замінити цей корисний продукт. Експерт радить придбати хоча б трохи гречаної крупи. Далі її варто змішати з рештою круп – готувати мікси. Використовувати можна різні продукти, але бажано, з таким же часом приготування.

На другому місці за рівнем користі знаходиться пшоно. При цьому важливо купувати цілу крупу, яка не пройшла попередньої обробки. У складі є також безліч різних поживних компонентів. Вітамінна тарілка може бути доповнена овочами, зеленню та яйцями.

Замінити крупи цілком реально картоплею. Найбільш корисний варіант – у мундирах або запечений з травами. Дуже добре картопля поєднується з квашеними овочами, оселедцем. Фахівець зазначає, що подібне харчування може дуже добре впливати на стан здоров’я.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.