Дерматолог пояснила, чому не можна вмиватися господарським милом

Дерматолог пояснила, чому не можна вмиватися господарським милом

Чи можна вмиватися господарським милом / фото: freepik.com

Зараз в інтернеті дуже багато секретів краси, які доступні для прочитання мільйонам дівчат. Відверто кажучи, деякі з таких рекомендацій можуть сильно нашкодити шкірі. Наприклад, один з популярних міфів — очищення обличчя за допомогою господарського мила. Косметологи кажуть, що це шкідливо і небезпечно.

Про це повідомляють Факти.

Дійсно, господарське мило — це універсальний очищувач. У нього і склад безпечний, а розмови про те, що ще бабусі ним користувалися зовсім штовхають на необдуманий вчинок — використовувати мило для вмивання. Лікар-дерматолог Тетяна Пасіка розповіла, чому так робити не потрібно.

У складі господарського мила є жири тваринного походження і хлористий кальцій. Для шкіри контакт з такими речовинами небезпечний. До того ж таке мило працює, як антисептик, а це протипоказано для дерми. Справа в тому, що антисептик вбиває всю мікрофлору: корисні й шкідливі організми. Через це шкіра стає пересушеною і вразливою до агресивних факторів навколишнього середовища.

У кого шкіра жирна або схильна до жирності, той в перші дні від такого вмивання можна відчути ефект “вимитої до скрипу шкіри”. Але з кожною наступною процедурою вона буде сухішою. Виникнуть зовсім інші проблеми.

Є ще один міф про господарське мило. Можна знайти в інтернеті статті про те, що воно розгладжує зморшки. Лікар каже, що це не правда. Навпаки, через сильне пересушування дерми на ній буде помітно найменші зморшки та дефекти. pH у господарського мила дорівнює 9, а у шкіри 5,5. Уявляєте, наскільки агресивно і руйнівно воно впливає?

Сьогодні є багато гелів і пінок для вмивання, які менш агресивні та при цьому відмінно справляються зі своїм головним завданням — очищенням. Такі косметичні засоби не пересушують шкіру, що дуже важливо.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.