Де в Україні може статися потужний землетрус – геофізик НАН

Де в Україні може статися потужний землетрус – геофізик НАН

Землетрус у Туреччині / фото: DW

Після руйнівних землетрусів у Туреччині та Сирії українські сейсмологи кажуть, що Україна теж може опинитися під загрозою. 

Про це повідомляє 24 канал.

Як відомо, Туреччина і Сирія – не єдині постраждалі країни. Землетруси меншої потужності були в Молдові та Румунії, а також на Тайвані та Гаваях. Планету в буквальному сенсі слова «трясе”, постраждалих може виявитися набагато більше.

Раніше на території нашої країни вже проходили землетруси і вони напевно будуть ще. Україна географічно розташована на краю поясу, в якому відбулися зміщення тектонічних плит у Туреччині та Сирії. Робити точні прогнози неймовірно складно, але готовим потрібно бути до всього.

Україна знаходиться на північній околиці поясу, а землетруси сталися на південно-західній стороні.

Сейсмолог Олександр Кендзьора розповів, які області України в зоні ризику. Йдеться про південний захід Одеської області. Тут за словами експерта можуть бути підземні поштовхи силою в 8-9 балів за 10 бальною шкалою.

Оскільки поштовхи були в Молдові та Румунії, західні регіони теж можуть знаходиться в зоні потенційної небезпеки. Однак там землетруси будуть менш потужними. Ймовірно, що сила поштовхів не перевищить 5 балів. 

Зараз вчені спостерігають за сейсмічною активністю в Україні. Поки що не потрібно евакуювати людей з Одеси. Експерти сподіваються, що катастрофи не буде.

Сейсмічний пояс на, якому розташована Україна, з’явився в результаті руху Євразійської тектонічної плити на Африканську, Арабську та Індійську. Виникає дуже сильна напруга, його результат ми бачили на прикладі Туреччини і Сирії.

У минулому землетруси були в Криму, чи повториться сумна доля півострова цього разу – невідомо. 

Такі землетруси бувають не часто, але оскільки плити постійно знаходяться в русі, вони неминучі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.