Данія передасть Україні протикорабельні ракети Harpoon: що про них відомо

Данія передасть Україні протикорабельні ракети Harpoon: що про них відомо

Протикорабельні ракети Harpoon / фото: Фокус

Влада Данії ухвалила рішення щодо того, щоб надати ЗСУ сучасні протикорабельні ракети Harpoon. З їх допомогою бій з окупантами стане більш ефективним. Нові ракети дозволять надійно захистити узбережжя.

Про це повідомляє 24 канал.

Вперше Harpoon були використані у 1977 році. Починаючи з того часу, протикорабельна ракета весь час оновлювалася і модернізувалася. Звичайно, достеменно невідомо про те, яку версію ракети буде передано Україні. Імовірно, це може бути RGM-84L Harpoon Block 2. Саме такі ракети на сьогоднішній день знаходяться на озброєнні Данії.

Ця модифікація вперше була зроблена 11 років тому. Ракети мають досить високий показник стійкості до радіоелектронних перешкод ворога, відрізняються максимальною точністю, обладнані супутниковою навігацією. Особливістю Harpoon Block 2 є наявність головки радіолокації самонаведення. Її можна використовувати як для поразки ворожих кораблів, так і наземних цілей.

Дальність польоту ракети Harpoon досягає 280 кілометрів, а швидкість становить 855 кілометрів на годину. Однієї ракети достатньо, щоб знищити досить великий фрегат. Після того, як Harpoon буде запущена, вона слідує зазначеному курсу на невеликій висоті. У певний момент включається в роботу голівка радіолокації самонаведення для пошуку зазначеної мети. Після того, як ціль буде встановлена, ракета починає атакувати.

Атака ракетою Harpoon може здійснюватися двома різними способами – горизонтально або маневром. Перший варіант передбачає політ над морськими хвилями, а другий підйом на висоту до 18 кілометрів і подальшу атаку цілі. Другий метод атаки прийнято використовувати для підводних човнів, що піднялися на поверхню.

Величезною перевагою ракет Harpoon є те, що випускати їх можна не лише з берегових пускових установок, а й із літаків, кораблів та підводних човнів. За рахунок цього військові отримують більші можливості ефективно вразити ворога.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.