COVID-19 може викликати синдром хронічної втоми – дослідження

COVID-19 може викликати синдром хронічної втоми – дослідження

Синдром хронічної втоми / фото: freepik.com

Ще коли тільки почалася пандемія, багато медиків припускали, що COVID-19 може спровокувати розвиток синдрому хронічної втоми. Вчені провели нове дослідження і їх побоювання було підтверджено.

Про це повідомляє Nature.

Проведене дослідження продемонструвало, що цілком достатньо навіть легкої форми коронавірусу для того, щоб пацієнти зіткнулися з ознаками, що вказують на синдром хронічної втоми або СХВ. Співробітники мережі клінік Шаріте провели обстеження 42 людей, які скаржилися на дуже сильну втому, яка нікуди не зникає. Одночасно з цим вони відзначили, що відбулося серйозне порушення щоденного функціонування через пів року після того, як пацієнти заразилися коронавірусом.

Велика частина хворих не могла справлятися навіть з легкою роботою протягом декількох годин. Ще деякі навіть не здатні піклуватися про себе. Звернути увагу варто на те, що всього троє людей з 42 були госпіталізовані з коронавірусом, але при цьому їм не був потрібний під час лікування кисень. 32 людини перенесли захворювання в легкій формі, вони не зіткнулися з пневмонією, але при цьому пацієнти мали кашель, сильні болі в м’язах, лихоманку протягом двох тижнів.

Всі пацієнти не мали щеплень, адже зараження відбулося на самому початку пандемії. У Шеріте учасниками дослідження зайнялися неврологи, кардіологи, імунологи, ендокринологи та інші фахівці. Додатково вони порівняли результати обстежень тих 19 осіб, які зіткнулися з СХВ не через коронавірус.

Отримані результати дослідження дозволять вченим знайти якісь певні способи для того, щоб ефективно лікувати не тільки постковідний синдром, але ще і синдром хронічної втоми, з яким стикається величезна кількість людей після зараження коронавірусом.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.