Чим небезпечний денний сон — розповідають вчені

Чим небезпечний денний сон — розповідають вчені

Денний сон / фото: Express

Денний сон може бути небезпечним для вашого здоров’я. Про це розповіли вчені. Під час дослідження вони виявили дивний взаємозв’язок між обіднім відпочинком та інсультом. 

Про це повідомляє Express.

Чим небезпечний денний сон для здоров’я?

Як і будь-яка надмірна кількість сну, денний сон може негативно вплинути на здоров’я, особливо якщо це відбувається часто або тривало. Наприклад:

  • Порушення сну. Денний сон може призвести до порушення нормального сну вночі, що може призвести до безсоння та виснаження.
  • Проблеми з навчанням і роботою. Денний сон може призвести до погіршення пам’яті, концентрації та ефективності роботи.
  • Захворювання серця. Дослідження показали, що денний сон може збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань та гіпертонії.
  • Погіршення травлення. Денний сон може сприяти порушенню травлення, особливо якщо його приймати після їжі.
  • Ожиріння. Часті денні сни можуть привести до набору зайвої ваги та ожиріння.

В цілому, денний сон може бути корисним, якщо його тривалість і час дотримуються, але якщо він стає регулярним і тривалим, він може негативно вплинути на здоров’я.

Нове дослідження про денний сон

У яких випадках і чим небезпечний денний сон розповіли вчені з Хуана Рамона Хіменеса (Університетська лікарня в Іспанії). У деяких випадках він підвищує ризик інсульту в 5 разів. 

А якщо спати більше ніж пів години в день, то в 30 разів підвищується ризик розвитку миготливої аритмії. Це одне з найпоширеніших порушень роботи серця у світі. Саме люди з аритмією в 5 разів частіше потрапляють до лікарні з інсультом.

Вчені не рекомендують людям з порушенням роботи серцевого м’яза компенсувати недосипання денним відпочинком. 

Під час дослідження експерти вивчили дані понад 20 тисяч осіб. Протягом довгих років інформація систематично оновлювалася (1 раз у 2 роки). Особливу увагу приділяли таким аспектам:

  • вік, стать, робочий графік;
  • стан здоров’я;
  • денний відпочинок, шкідливі звички, кількість часу біля телевізора;
  • зріст і вага.

Всі учасники дослідження були розділені на групи: хто взагалі не спить вдень, хто спить до 30 хвилин і більше. Результати не дали відповіді на питання: корисно чи ні спати по пів години вдень взагалі. 

Тому найближчим часом буде проведено нове дослідження, яке допоможе визначитися з тим: шкідливо чи ні спати 15-30 хвилин вдень.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.