Чим краще прати речі в пральній машині: порошком чи рідиною

Чим краще прати речі в пральній машині: порошком чи рідиною

Яким засобом краще прати у машинці / фото: freepik.com

Сьогодні крім порошків для прання можна використовувати гель. І звичайно ж багато хто не розуміє в чому різниця між цими засобами, що краще відпирає плями й менше шкодить пральній машинці-автомат. Експерти з чистоти розповіли про переваги та недоліки цих двох засобів.

Про це повідомляє Sante Plus.

Гранульований порошок для машинки-автомат з’явився раніше гелів. І до цього моменту якісні виробники виготовляли відмінні продукти для прання. Вони виводили плями, легко справлялися з брудом і залишали на одязі приємний аромат. Як тільки з’явилися рідкі засоби, багато хто перейшов на них. Нумо розбиратися, чим між собою відрізняються ці кошти.

Пральний порошок в гранулах:

  • добре видаляє плями;
  • економно витрачається;
  • захищає білий одяг;
  • в складі немає консервантів;
  • не вимагає великої кількості води для змивання.

Більшість порошків у своєму складі мають антивапнякові речовини, завдяки чому зраджують білому одязі красивий блиск. Але в таких засобах для прання, як правило, високий рівень РН. Тому прати потрібно тільки при високих температурах. У гарячій воді всі компоненти з порошку добре розчиняються.

Рідкі засоби (гелі) для прання

Рідкий гель відмінно випирає одяг і в холодній воді. Його краще використовувати для інтенсивно забарвлених тканин. Його можна використовувати при 40 градусах. Але потрібно такого засобу на 1 завантаження набагато більше, ніж порошку.

У гелях відсутні відбілюючі компоненти. Через що білий одяг швидко стане сірою або жовтою (все залежить від складу води). І є ще один істотний недолік — наявність в складі алергенів. Через це такий варіант для прання може підійти не всім людям. Небезпечно такими гелями прати текстиль та одяг для маленьких дітей.

Тому порошок в гранулах буде все-таки найкращим засобом.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.